Zamknij

Jedna ofiara noworocznego pożaru w Katowicach. PSP: W Sylwestra zginęły 2 osoby

01.01.2021 09:27
Katowice, pożar mieszkania
fot. Piotr Dziurman, REPORTER

Kobieta w średnim wieku zginęła w piątek nad ranem w tragicznym w skutkach pożarze mieszkania w Katowicach – przekazała PAP wojewódzka straż pożarna. W Sylwestra zmarły po pożarach dwie inne osoby – w Lubartowie (woj. lubelskie) i Łodzi.

Pożar mieszkania w Katowicach. Jak przekazał PAP dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w tym mieście, do zdarzenia doszło w budynku przy ul. Zawiszy Czarnego. Strażaków wezwano na miejsce po godz. 4 nad ranem.

Dyżurny straży pożarnej wyjaśnił, że ofiarą jest kobieta w wieku 45-50 lat. Przyczyna powstania pożaru nie jest na razie znana.

Noworoczny pożar w Katowicach. Zginęła kobieta

- Z mieszkania została ewakuowana jedna osoba, była podjęta reanimacja krążeniowo-oddechowa przez ratowników Państwowej Straży Pożarnej i przez zespół ratownictwa medycznego. Niestety został stwierdzony zgon – powiedział strażak.

Zobacz także

Obyło się bez innych ofiar i poszkodowanych, straż nie zarządziła też ewakuacji całego budynku. W akcji brało udział osiem zastępów straży pożarnej. 

Sylwester bezpieczniejszy niż wcześniejsze. W pożarach zginęły dwie osoby

W ostatnim dniu roku w pożarach zginęły dwie kolejne osoby. W groźnie wyglądającym pożarze, który miał miejsce w czwartek w południe w Lubartowie, spłonął dom, w którym zginęła jedna osoba. Z kolei przed północą w Łodzi zapaliła się kamienica. Oprócz jednej śmiertelnej ofiary ewakuowano mieszkańców. Strażacy ratowali też zakażonych tlenkiem węgla, na szczęście nie doszło do poważniejszych zdarzeń związanych z odpalaniem fajerwerków

RadioZET.pl/PAP