Zamknij

Pyton dywanowy poszukiwany. W Katowicach znaleziono dwie wylinki węża

22.07.2021 13:32
wylinika węża
fot. Facebook.com/Jacek Pytel

Mieszkańcy Katowic natknęli się na niecodzienne znaleziska. Urząd Miasta ostrzega, że na osiedlu Tysiąclecia może grasować pyton dywanowy. Teraz znaleziono drugą wylinkę węża, która ma ponad 2 metry długości.

Olbrzymi wąż grasuje w Katowicach? Wylinkę gada znaleziono w połowie lipca na Osiedlu Tysiąclecia. Badania potwierdziły, że należała ona do pytona dywanowego. "Dziś (14 lipca) w godzinach porannych, w okolicach budynku przy ul. Piastów 9 w Katowicach (Osiedle Tysiąclecia) znaleziona została wylinka pytona dywanowego" — poinformował na Twitterze Urząd Miasta.

Katowice. Znaleziono wylinki pytona dywanowego. Urzędnicy ostrzegają

Gatunek ten dorasta do około 2 metrów długości. Poluje głównie na myszy i szczury i nie jest wężem jadowitym lub duszącym. Zdaniem urzędników zwierzę mogło uciec z prywatnego terrarium, nie stwierdzono bowiem zaginięcia w żadnej zarejestrowanej hodowli. Uczulono jednak mieszkańców, by wezwali straż miejską, jeśli zauważą gada.

W środę obok stawu Maroko znaleziono drugą wylinkę, 240-centymetrową. "Leżała koło drzewa przy alejce nad stawem vis a vis bloku przy Piastów 22. Na miejscu są już strażnicy miejscy. Jeśli widzieliście węża, dzwońcie na straż miejską tel. 986 lub 112" - poinformował w mediach społecznościowych rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Katowicach Jacek Pytel.

Mimo żartów w mediach społecznościowych straż miejska traktuje sprawę poważnie. Pyton dywanowy nie jest groźny dla człowieka, ale urzędnicy uczulają, by nie próbować łapać go samemu, tylko wezwać odpowiednie służby.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl