Katowice: Tramwaj śmiertelnie potrącił 17-latkę. Zginęła obok szkoły

27.09.2019 10:39
Tramwaj śmiertelnie potrącił 17-letnią uczennicę
fot. Śląska policja

Nowe fakty po tragicznym wypadku w Katowicach. Tramwaj śmiertelnie potrącił 17-letnią uczennicę. Nastolatka zginęła tuż obok szkoły. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do tragedii doszło w czwartek, 26 września około godziny 15. W Katowicach przy przystanku Wełnowiec Gnieźnieńska tramwaj nr 13 potrącił śmiertelnie pieszą. Jak ustalił „Dziennik Zachodni”, pod kołami tramwaju zginęła 17-letnia uczennica. 

– Do tego zdarzenia doszło przy oznakowanym przejściem dla pieszych – przekazała w rozmowie z „DZ” mł. asp. Agnieszka Żyłka, rzeczniczka prasowa katowickiej policji.

Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że 17-latka przechodziła przez przejście dla pieszych po tym, jak wyszła ze szkoły. W piątek na miejscu tragedii koledzy i koleżanki 17-latki zapalili znicze. 

Zobacz także

Policja pod nadzorem prokuratora przeprowadziła czynności procesowe na miejscu zdarzenia. Motorniczy został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wskazało, że był trzeźwy. Śląscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni