Trener podejrzewany o pedofilię. Molestował podopiecznego i prosił o milczenie?

Magdalena Kulej
28.05.2019 17:48
Trener podejrzewany o pedofilię. Molestował podopiecznego i prosił o milczenie?
fot. shutterstock.com

27-letni trener akademii Młoda GieKSa w Katowicach został zatrzymany w związku z podejrzeniami o pedofilię. Fundacja prowadząca akademię zawiesiła go już w obowiązkach i zapewniła, że o podejrzeniach wiedzą już wszyscy rodzice chłopców, z którymi trener miał kontakt.

Z informacji do których dotarła katowicka "Gazeta Wyborcza" wynika, że śledztwo w tej sprawie trwa od niedzieli. Wówczas na komendę policji w Będzinie zgłosili się rodzice jednego z podopiecznych 27-latka.

Do molestowania miało dojść w sobotę wieczorem podczas podróży samochodem na mecz rozgrywanych w Polsce piłkarskich mistrzostw świata do lat 20. "Według naszych informacji chłopiec skutecznie się obronił, powiadomił rodziców, a ci z kolei policję" - podały sportowefakty.wp.pl. Trener miał prosić chłopca o milczenie, przeprosić jego oraz rodziców, a następnie zniknąć. Policjanci szybko go jednak namierzyli. Został zatrzymany w poniedziałek w Lubelskiem.

Do sprawy odniósł się we wtorek zarząd fundacji "Sportowe Katowice", która prowadzi Wielosekcyjną Akademię "Młoda GieKSa". "Fundacja przywiązuje wielką wagę do prawidłowego i bezpiecznego rozwoju wszystkich swoich podopiecznych. Dlatego informacja dotycząca podejrzenia niedopuszczalnego zachowania jednego z pracowników sprawiła, że podjęte zostały natychmiastowe i zdecydowane działania. Fakt ten został niezwłocznie zgłoszony na policję. Decyzją zarządu Fundacji pracownik został od razu zawieszony w obowiązkach" - napisał zarząd w komunikacie.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/PAP