Tragedia na przejściu dla pieszych. Zginął 90-letni mężczyzna

31.10.2019 14:59
wypadek w Katowicach
fot. Policja Katowice

90-letni mieszkaniec Katowic został w czwartek śmiertelnie potrącony przez samochód na przejściu dla pieszych w dzielnicy Giszowiec. 29-letni sprawca potrącenia był trzeźwy – podała katowicka policja.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do wypadku doszło na ulicy Szopienickiej. Starszy pan został potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych. Reanimacja nie przyniosła rezultatu. Badanie trzeźwości kierowcy opla, który potrącił 90-latka, nie wykazało alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie pobrano krew do badań laboratoryjnych, m.in. pod kątem obecności substancji narkotycznych.

Zobacz także

W miejscu wypadku, pod nadzorem prokuratora, pracowali policjanci ruchu drogowego, którzy podczas oględzin użyli m.in. skanera 3D, pomocnego w przygotowaniu dokumentacji związanej z tym zdarzeniem.

W przededniu dnia Wszystkich Świętych katowiccy policjanci apelują do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

W ciągu kilku następnych dni, ze względu na świąteczny weekend, ruch na drogach będzie dużo większy. Zwolnijmy i zwiększmy swoją czujność, tak aby wszyscy bezpiecznie dotarli do celu.

Mł.asp. Agnieszka Żyłka, Policja Katowice

Zobacz także

Zablokowanie ul. Szopienickiej spowodowało opóźnienia w kursowaniu kilku linii autobusowych w Katowicach oraz utrudnienia drogowe między dzielnicami Giszowiec i Nikiszowiec. Okoliczności wypadku wyjaśnia katowicka policja.

RadioZET.pl/ PAP