Zamknij

Afera z Trójką. Kazik żąda wycofania swojego utworu z Listy Przebojów

19.05.2020 16:00
Kazik Staszewski
fot. YouTube Screen/ S.P. RECORDS

Kazik Staszewski poinformował, że w związku z zaistniałą sytuacją z Listą Przebojów Programu Trzeciego żąda wycofania swojej piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój" z notowania rozgłośni. Swoją decyzją podzielił się z fanami w mediach społecznościowych.

Afera z Listą Przebojów wybuchła w zeszły piątek, kiedy to utwór Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój" zajął pierwsze miejsce. Utwór wokalisty zespołu Kult nawiązuje do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie 10 kwietnia. Wtedy w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, polski rząd zadecydował o zamknięciu nekropoli dla odwiedzających groby. W swoim utworze artysta krytykuje postawę prezesa partii Prawo i Sprawiedliwość.

Kazik żąda wycofania swojego utworu z Listy Przebojów

Piątkowy ranking Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia został unieważniony. Natomiast informacje o kolejności na liście oraz zwycięskim przeboju zostały usunięte z internetowej strony radia. Dyrektor i redaktor naczelny Trójki, Tomasz Kowalczewski wydał oświadczenie, w którym poinformował o przyczynach unieważnienia plebiscytu.

Zobacz także

Według niego "został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy". Tak też tłumaczyła się prezes Polskiego Radia — Agnieszka Kamińska. Kierownictwo Trójki zapewniło, że unieważnienie plebiscytu nie ma nic wspólnego z cenzurą. Innego zdania są słuchacze Trójki oraz polscy artyści, m.in. Artur Rojek, Dawid Podsiadło, Organek oraz Krzysztof Zalewski.

Na Kazika już teraz można głosować na liście przebojów Radia ZET - wejdź i oddaj swój głos

Głos w tej sprawie zabrał także Kazik Staszewski. Muzyk w mediach społecznościowych przekazał, że zażądał wycofania swojej piosenki z notowania.

W związku z zaistniałą sytuacją żądam wycofania piosenki Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" z notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego

- czytamy słowa Kazika Staszewskiego opublikowane na facebookej stronie Kultu.

Zobacz także

Radiowcy odchodzą z Trójki

Po aferze z Trójką związaną z piosenką Kazika Staszewskiego z rozgłośni odeszli znani dziennikarze. O swojej rezygnacji poinformował Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona, Marcin Kydryński oraz Agnieszka Szydłowska.

Natomiast w niedzielę pod siedzibą Polskiego Radia przy ulicy Myśliwieckiej 3/5/7 warszawiacy zostawiali znicze oraz kwiaty. Tak część słuchaczy pożegnała Trójkę po odejściu prezenterów.

RadioZET.pl/PAP