Zamknij

Kard. Kazimierz Nycz doznał udaru, ale jego stan poprawia się

06.04.2021 18:02

Kardynał Kazimierz Nycz przebywa w szpitalu, ale jego stan zdrowia poprawia się - poinformował rzecznik archidiecezji ks. Przemysław Śliwiński. Jak dodał, metropolita warszawski doznał niewielkiego udaru niedokrwiennego, obecnie jest rehabilitowany.

Kazimierz Nycz
fot. LUKASZ SZELAG / REPORTER

Kard. Kazimierz Nycz zasłabł w czwartek podczas mszy św. krzyżma w archikatedrze warszawskiej. Został przewieziony do szpitala MSWiA w Warszawie na badania diagnostyczne.

Ks. Śliwiński w komunikacie zamieszczonym na stronie archidiecezji przekazał, że stan kardynała Nycza poprawia się.

Kard. Kazimierz Nycz w szpitalu. Doznał niewielkiego udaru niedokrwiennego

"Poprawia się stan kard. Kazimierza Nycza, który od czwartku przebywa w szpitalu. Kardynał jest w dobrym kontakcie z personelem medycznym i otoczeniem" - poinformował rzecznik.

Jak dodał, kompleksowa diagnoza lekarska wykazała, że metropolita warszawski doznał niewielkiego w stopniu udaru niedokrwiennego. "Obecnie jest rehabilitowany, proces rehabilitacji przebiega zgodnie z założonymi oczekiwaniami zespołu lekarskiego i fizjoterapeutycznego" - napisał ks. Śliwiński.

Zaapelował o modlitwę. "Najbliżsi współpracownicy proszą o modlitwę o szybki powrót do zdrowia i pełni sił naszego Pasterza. Szczególnie prosimy o modlitwę w parafiach, wspólnotach i rodzinach" - podkreślił rzecznik archidiecezji.

RadioZET.pl/ PAP