Zamknij

14-latka uciekała BMW ojca przed policją. Chciała pojechać na zakupy

Redakcja
04.03.2019 12:29
14-latka uciekała BMW ojca przed policją. Chciała pojechać na zakupy
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

14-letnia dziewczynka z gminy Kcynia (Kujawsko-Pomorskie), prowadząca BMW swojego ojca, nie zatrzymała się na sygnał policjantów, a następnie uciekała przed policyjnym radiowozem przez kilka minut. Wraz z nią jechały dwie nastoletnie koleżanki.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło w sobotę. Policjanci z komendy powiatowej w Nakle nad Notecią otrzymali anonimową informację, że po jednej ze wsi koło Kcyni jeździ białe BMW prowadzone przez nastolatkę bez prawa jazdy. 

Sygnał przekazano policjantom drogówki pełniącym służbę na terenie gminy, którzy szybko dotarli do wskazanej miejscowości i spostrzegli jadący drogą opisany samochód z nastolatką za kierownicą. Gdy spróbowali zatrzymać auto, dziewczynka nie zareagowała na polecenie i gwałtownie przyspieszyła, uciekając przed radiowozem. Po trwającym kilka minut pościgu dziewczynka zatrzymała się przed jedną z posesji. W środku BMW siedziały jej dwie koleżanki.

Zobacz także

Dziewczynki zostały przewiezione do komisariatu, dokąd wezwano ich rodziców. Młodociane pasażerki zostały oddane pod opiekę rodziców, a 14-latkę przesłuchano w obecności ojca. Okazało się, że właściciel BMW przekazał córce kluczyki do auta, żeby je posprzątała, ta zaś postanowiła pojechać na zakupy.

Właściciel auta został ukarany mandatem za udostępnienie pojazdu osobie bez uprawnień, a sprawa córki zostanie przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Idą zmiany dla kierowców: Nowe znaki i wysokie kary 

RadioZET.pl/PAP/DG