Zamknij

W wannie znaleziono ciało 19-latka. Przebywał w izolacji z powodu zakażenia koronawirusem

30.11.2021 15:10

Dramatyczne odkrycie strażaków w Kędzierzynie-Koźlu. W wannie znaleziono ciało 19-latka. Młody mężczyzna miał przebywać w izolacji w związku z wykryciem zakażenia koronawirusem. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie. Konieczna będzie sekcja zwłok.

karetka pogotowia
fot. Karolina Adamska/East News (zdj. ilustracyjne)

Tragedia w Kędzierzynie-Koźlu przy ulicy Matejki. Rodzina wezwała służby, ponieważ 19-latek nie dawał znaku życia. Służby ratunkowe odebrały zgłoszenie w poniedziałek, 29 listopada około godziny 19.30. 

Śmierć 19-latka w Kędzierzynie-Koźlu. Jest śledztwo

Na miejsce przyjechali strażacy. Kiedy użyli drabiny, przez okno zobaczyli, że młody mężczyzna leży w wannie napełnionej wodą. Jak informuje portal kk24.pl, w mieszkaniu sprawdziły się najgorsze przypuszczenia. 

19-letni mężczyzna już nie żył. Wykluczono obecność tlenku węgla w pomieszczeniu. Nieoficjalnie wiadomo, że mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla był zakażony koronawirusem i przebywał w izolacji, dlatego strażacy weszli do mieszkania w kombinezonach ochronnych.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci młodego mężczyzny. Konieczna będzie sekcja zwłok. – Na tym etapie mogę powiedzieć jedynie, że wykluczyliśmy wstępnie zatrucie tlenkiem węgla. Zleciliśmy sekcję zwłok, postępowanie jest prowadzone pod kątem artykułu 155 kodeksu karnego, to jest nieumyślnego spowodowania śmierci – poinformował prokurator rejonowy Eugeniusz Węgrzyk, cytowany przez kk24.pl.

Do tragedii doszło także w Staszowie (woj. świętokrzyskie), gdzie 49-latek zmarł podczas kwarantanny. - Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon z przyczyn naturalnych - przekazała mł. asp. Joanna Szczepaniak z KPP Staszów.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/kk24.pl/lokalna24.pl/nto.pl