Zamknij

Wrzucił szczeniaka do kontenera z odzieżą. Potem zgłosił jego kradzież

27.01.2021 22:50
Pies
fot. KPP Kędzierzyn-Koźle

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla przedstawili zarzut znęcania się nad zwierzętami 28-latkowi, który wrzucił do kontenera z używanymi ubraniami psiego szczeniaka. Jak poinformowało w środę biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, za ten czyn grozi kara do trzech lat więzienia.

W poniedziałek ok. godz. 11 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu (woj. opolskie) otrzymał informację o piskach dochodzących z kontenera na używaną odzież. Wysłani na miejsce policjanci i strażacy wyjęli z blaszanego pojemnika wrzuconego tam szczeniaka, który został przekazany do schroniska dla zwierząt.

Pies
fot. KPP Kędzierzyn-Koźle

Na podstawie śladów i zapisów z monitoringu policjanci szybko ustalili potencjalnego sprawcę. Jak się okazało, 28-letni mężczyzna zgłosił kradzież swojego czworonoga, jednak w ocenie funkcjonariuszy, zrobił to jedynie w celu zatarcia śladów swojego czynu i zapewnienia sobie alibi. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Policja nie uwierzyła jednak w te tłumaczenia. Mężczyźnie przedstawiono zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Za ten czyn prawo przewiduje karę do trzech lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/PAP/KPP Kędzierzyn-Koźle