Zamknij

Eksplozja reaktora chemicznego w Kędzierzynie-Koźlu. Jedna osoba została ranna

07.04.2021 16:39
straż pożarna
fot. Kamil Krukiewicz/REPORTER

Do eksplozji reaktora doszło na terenie firmy ICSO Chemical Production w Blachowni, dzielnicy Kędzierzyna-Koźla (woj. opolskie). Prowadzono tam proces z użyciem około tony żywicy. Jedna osoba została lekko ranna.

Do wybuchu doszło w środę na terenie zakładów ICSO - poinformował Tomasz Krzemieniowski, zastępca Inspektora Okręgowego Państwowej Inspekcji Pracy w Opolu. Eksplozja uszkodziła fasadę budynku, gdzie znajdował się reaktor, w którym prowadzono proces technologiczny.

Wybuch reaktora w Blachowni. "Wpadł w drgania"

- Według naszych wstępnych ustaleń, podczas przeprowadzania procesu, reaktor wpadł w drgania. Widząc to, obecni w jego sąsiedztwie pracownicy zdążyli uciec, zanim doszło do eksplozji. Na szczęście niewielkie, niegroźne obrażenia odniósł tylko jeden z pracowników - poinformował Krzemieniowski.

- Podmuch był tak wielki, że otworzyły się okna i wywróciły niektóre rzeczy znajdujące się w biurach. W jednym z pokoi na biurku wylądował sporej wielkości kawałek blachy. Osoba tam przebywająca miała bardzo dużo szczęścia - relacjonował jeden ze świadków w rozmowie z lokalnym portalem nto.pl.

Na miejscu są już strażacy oraz przedstawiciele służb dozoru. Kierownictwo zakładu zapowiedziało, że pokryje wszelkie szkody, jakie podmuch eksplozji wyrządził w pobliskich biurach należących do innej firmy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/nto.pl