Zamknij

Wiceprezes sądu jechał pod wpływem alkoholu. Zrezygnował ze stanowiska

Redakcja
02.11.2018 16:59
Wiceprezes sądu jechał pod wpływem alkoholu. Zrezygnował ze stanowiska
fot. Shutterstock

Sędzia Andrzej M. z Kętrzyna, którego przed tygodniem policja zatrzymała, gdy pijany prowadził auto, w piątek sam zrezygnował ze stanowiska wiceprezesa Sądu Rejonowego w Kętrzynie - poinformowało PAP biuro prasowe sądu w Olsztynie.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Biuro prasowe Sądu Okręgowego w Olsztynie przesłało w piątek w południe PAP komunikat, w którym poinformowano, że "sędzia Andrzej M. w dniu 2 listopada 2018 r. zrezygnował z pełnienia funkcji wiceprezesa Sądu Rejonowego w Kętrzynie i Minister Sprawiedliwości z dniem dzisiejszym odwołał go z tej funkcji".

"W związku z tym zaplanowane na dzień 5 listopada 2018 r. posiedzenie Kolegium Sądu Okręgowego w Olsztynie w sprawie wniosku Ministra Sprawiedliwości o odwołanie sędziego Andrzeja M. z funkcji Wiceprezesa Sądu Rejonowego w Kętrzynie nie odbędzie się, ponieważ stało się ono bezprzedmiotowe" - poinformował Sąd Okręgowy w Olszynie.

Zobacz także

Wiceprezes Sądu Rejonowego w Kętrzynie Andrzej M. został zatrzymany przez policję w Piszu 27 października, ale ani policja, ani sąd nie poinformowały o tym. W piątek rano rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski przesłał PAP oświadczenie, w którym stwierdził, że o zatrzymaniu wiceprezesa sądu w Kętrzynie poinformowała Sąd Okręgowy prokuratura w Piszu.

"Z informacji tej wynika, że policyjny patrol w dniu 27 października 2018 r. zatrzymał do kontroli drogowej pojazd prowadzony przez sędziego. Kierowca uczestniczący w tym zdarzeniu został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało stan nietrzeźwości" - podał sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, ale nie wskazał, jak bardzo pijany był zatrzymany sędzia. Policja w Olsztynie odmówiła PAP informacji na ten temat.

Rzecznik Sądu Okręgowego podał, że prezes sądu w Kętrzynie 29 października "zarządził natychmiastową przerwę w czynnościach służbowych sędziego Andrzeja M. do czasu wydania przez Sąd Dyscyplinarny decyzji o uchyleniu tej przerwy albo zawieszeniu sędziego w czynnościach służbowych".

Zobacz także

"Niezależnie od tego pragnę zapewnić Państwa, że Prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie i środowisko sędziów bardzo negatywnie ocenia tego rodzaju zachowania" - podkreślił w oświadczeniu Dąbrowski-Żegalski.

Wiceprezes sądu w Kętrzynie Andrzej M. jest sędzią od 1988 roku, funkcję wiceprezesa pełnił od 2016 roku. O sprawie jako pierwszy poinformował portal wPolityce.pl.

RadioZET.pl/PAP/wpolityce.pl/BM