Zamknij

Kibol Ruchu Chorzów napadł 80-latkę. Potrzebował... pieniędzy na mecz

Redakcja
27.04.2018 13:03
Ruch Chorzów
fot. Śląska policja

Kryminalni z chorzowskiej komendy namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który napadł na 80-letnią mieszkankę Chorzowa. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Na wniosek mundurowych prokurator objął go policyjnym dozorem.

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Chorzowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o napadzie na 80-letnią kobietę. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń śledczych, do mieszkania seniorki wszedł młody mężczyzna i zażądał pieniędzy. Gdy kobieta odmówiła, rzucił się na nią.

W obawie o swoje życie i zdrowie pokrzywdzona dała mu pieniądze oraz złoty pierścionek. W tym momencie do mieszkania wszedł syn 80-latki. Między mężczyznami doszło do szarpaniny. Złodziejowi udało się uciec z mieszkania.

Zobacz także

Sprawą zajęli się kryminalni z chorzowskiej komendy, którzy w niespełna dobę ustalili i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Chorzowa. Policjanci odzyskali również skradzione przez niego mienie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Z zebranych przez śledczych informacji wynika, że 23-latek dopuścił się tego przestępstwa, bo potrzebował pieniędzy na mecz Ruchu Chorzów. Na wniosek śledczych prokurator objął go policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 12 lat więzienia. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. 

RadioZET.pl/PAP/DG