Zamknij

Zakaz pedałowania i przekreślona flaga Izraela na stacji benzynowej. To odkrył znany reporter tankując auto

Redakcja
30.06.2017 18:09
Zakaz pedałowania i przekreślona flaga Izraela na stacji benzynowej. To odkrył znay reporter tankując auto
fot. Projekt: prawda

"Zakaz pedałowania", przekreślona Gwiazda Dawida i Meczet oraz krzyż celtycki. Takie wlepki zauważył znany reporter Mariusz Szczygieł. Nie był to przystanek autobusowy w podejrzanej dzielnicy, tylko lada na stacji benzynowej w Warszawie.

Wulgarny symbol "zakaz pedałowania" związany jest z Narodowym Odrodzeniem Polski. Według organizacji, która próbowała go zarejestrować, to "forma sprzeciwu wobec promocji homoseksualizmu". Obok niego można zobaczyć szereg innych wlepek: przekreślony meczet, przekreśloną Gwiazdę Dawida, popularny wśród skinhedów krzyż celtycki, polskiego Orła Białego wpisanego w tenże krzyż oraz inne naklejki z hasłami kibicowskimi.

- W drodze na koncert do Kielc, odkrycie: na stacji benzynowej Mark Gaz przy ul. Popularnej w Warszawie - kontuar oklejony wlepkami, za które powinni mieć wytoczone procesy - napisał Szczygieł. Zauważył także, że poza oglądaniem na oklejonej ladzie, wlepki można tam także nabyć. - Stacja jest jedną z najtańszych w Warszawie, bardzo skromnie urządzona, a płacić można tylko gotówką. Jakoś wydało mi się to symptomatyczne - dodał reporter.

Radiozet.pl/maal