PiS ograł opozycję w Sejmie. Kidawa-Błońska: Patrzę z pewnym podziwem na Kaczyńskiego [WIDEO]

Redakcja
14.01.2018 10:47
PiS ograł opozycję w Sejmie. Kidawa-Błońska: Patrzę z pewnym podziwem na Kaczyńskiego [WIDEO]
fot. Radio ZET

Małgorzata Kidawa-Błońska była gościem Radia ZET w porannej rozmowie Łukasza Konarskiego.

W środę Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt komitetu "Ratujmy kobiety 2017". Propozycja zakładała liberalizację obowiązujących przepisów dotyczących aborcji. By projekt trafił do dalszych prac w komisji zabrakło 9 głosów. W głosowaniu nie wzięło udziału 10 posłów Nowoczesnej i 17 z Platformy Obywatelskiej. Troje posłów PO głosowało przeciw.

Zobacz także

Małgorzata Kidawa Błońska w Radiu ZET oceniła, że projekt nie miał szans przejść w takiej formie przez Sejm, ale powinien trafić do komisji. Jej zdaniem "bardzo źle się stało", a opozycja powinna była głosować w tej sprawie "jak jeden mąż".

- Patrzę z pewnym podziwem na prezesa Kaczyńskiego, jak potrafił doprowadzić do tego, że partia, która jest za skrajnymi rozwiązaniami, jest obrońcą liberalnych wartości, a Platforma, która ich broni, jest oskarżana, że tego nie robi - mistrzostwo świata - powiedziała. 

Władysław Frasyniuk nie stawił się w piątek w warszawskiej prokuraturze okręgowej. Były działacz opozycji w PRL został wezwany w charakterze świadka ws. incydentu, do którego doszło podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej, 10 czerwca 2017 roku.

Łukasz Konarski dopytywał wicemarszałek Sejmu, czy Platforma Obywatelska wspiera Frasyniuka. - Wspieramy Władysława Frasyniuka, bo jest dla nas bohaterem, osobą niezwykle odważną, nazywającą trudne rzeczy po imieniu. To jest jego decyzja. Jestem przekonana, że wie co robi, osoby z takim doświadczeniem z wymiarem sprawiedliwości nie ma drugiej. Jesteśmy z nim - zapewniła Kidawa-Błońska.

RadioZET.pl/DG