Kiedy następny długi weekend?

Redakcja
19.06.2017 11:11
Długi weekend 2017 kiedy
fot. sxc.hu

Za nami długi weekend czerwcowy, który za sprawą Bożego Ciała, przypadającego na czwartek 15 czerwca, dla niektórych trwał aż 4 dni. Kiedy kolejna szansa na przedłużony wypoczynek?

Z pewnością Polacy nie mogą narzekać na brak dni wolnych od pracy. Liczne święta ustawowo wolne, wypadające w dni robocze, są dodatkową okazją do wypoczynku. Często dni świąteczne układają się w kalendarzu tak, że zyskujemy tzw. długi weekend.

Najbardziej wyczekiwanym długim weekendem jest tradycyjnie majówka. Odpowiednie rozłożenie Święta Pracy 1 maja i Święta Konstytucji 3-ego Maja i dobranie do tego urlopu sprawiają, że niekiedy można cieszyć się tygodniem wolnego od pracy. Tak było np. w 2012 roku i będzie już w 2018.

Nieco krótszy weekend przynosi nam Boże Ciało. W 2017 roku ten jest już za nami. Kiedy zatem będzie okazja do kolejnego odpoczynku? Możemy na nią liczyć już w sierpniu. To za sprawą Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, święta, które tradycyjnie obchodzone jest w Polsce 15.08. W 2017 roku dzień ten wypada we wtorek, zatem dla tych, którzy w poniedziałek skorzystają z urlopu, weekend trwał będzie cztery dni. W tym przypadku będzie to bardzo miłe rozpoczęcie tygodnia - szczególnie z wizją jedynie trzech dni w pracy. Niestety, trzeba potem uzbroić się w cierpliwość, bo przed nami do końca roku już tylko kilka świątecznych dni: 1 i 11 listopada oraz Boże Narodzenie.

RadioZET.pl/SA