Zamknij

Powrót do szkół w nowym terminie. Minister Czarnek potwierdza

23.11.2020 09:24
Szkoła
fot. Julian Sojka/East News

Nauka zdalna jest koniecznością, pojawiła się na masową skalę, bo nie ma innego wyjścia - powiedział minister edukacji i nauki. Przemysław Czarnek wyraził nadzieję, że po 18 stycznia, czyli zapowiadanej przerwie zimowej, nastąpi powrót uczniów do szkół. 

Mateusz Morawiecki na sobotniej konferencji prasowej zapowiedział, że nauka zdalna będzie kontynuowana do 23-24 grudnia. Rząd podjął również decyzję ws. zimowej przerwy edukacyjnej w szkołach. Ferie zimowe w 2021 roku będą skumulowane w jednym okresie - między początkiem stycznia, 4 stycznia, a 17-18 stycznia. 

Kiedy powrót dzieci do szkół? Minister edukacji wskazał nowy termin 

Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki wziął udział w panelu nt. nauki zdalnej podczas VI Forum Organizacji Młodzieżowych Wspólnie dla Przyszłości organizowanym przez Fundację Służby Niepodległej. Forum odbyło się w formie online. Podczas panelu szef MEiN został zapytany o to, jakie widzi korzyści związane z wprowadzeniem zdalnego nauczania i jakie zagrożenia związane z jego upowszechnieniem się. Czarnek podkreślił, że nauka zdalna jest koniecznością, jest "protezą nauczania stacjonarnego i taką pozostanie".

- To, że się pojawiła na taką skalę, jest wynikiem tego, że nie ma innego wyjścia. Słyszeliśmy zapowiedzi pana premiera, że na pewno jeszcze w grudniu będziemy na nauczaniu zdalnym z nadzieją, że po tych korektach kalendarza szkolnego, po 18 stycznia będziemy mogli wracać do nauczania stacjonarnego - wskazał minister.

Zobacz także

Czarnek dodał, że choćby włożyć miliardy w udoskonalenie nauki zdalnej, nie zastąpi ona tradycyjnej nauki stacjonarnej. - Pewne elementy nauki zdalnej są dobre dla uczniów, studentów i nauczycieli, ale wynika to tylko z faktu, że jest taka konieczność. Nie wiemy, co się będzie działo w następnych latach, również jeśli chodzi o kwestie zdrowotne, pandemiczne, dlatego te zdobycze nauki zdalnej muszą być rozwijane, żeby być gotowym na nauczanie zdalne - zaznaczył.

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

RadioZET.pl/PAP