Prokuratura chce umorzenia sprawy zabójstwa na poczcie

Redakcja
25.10.2017 18:50
Prokuratura chce umorzenia sprawy zabójstwa na poczcie
fot. Flickr

Wniosek o umorzenie postępowania i zamknięcie w zakładzie psychiatrycznym 27-latka podejrzanego m.in. o zabójstwo pracownicy poczty w Kielcach skierowała w środę do sądu prokuratura - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz.

Do ataku doszło w maju w jednym z budynków centrum dystrybucyjnego Poczty Polskiej w Kielcach, przy Alei Solidarności. Mężczyzna usłyszał zarzuty zabójstwa, usiłowania zabójstwa, a także kierowania gróźb karalnych wobec dwóch kolejnych osób.

- W toku śledztwa przeprowadzono obserwację sądowo-psychiatryczną podejrzanego, a po jej zakończeniu biegli w pisemnej opinii stwierdzili, że w czasie popełniania zarzucanych mu czynów podejrzany był całkowicie niepoczytalny - miał zniesioną zdolność do rozpoznania ich znaczenia i pokierowania swoim postępowaniem - można przeczytać w komunikacie prokuratora.

Biegli stwierdzili również, że "istnieje realne i wysokie prawdopodobieństwo dokonania" przez mężczyznę w przyszłości takich samych lub podobnych czynów, dlatego Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód skierowała do Sądu Okręgowego w Kielcach wniosek o umorzenie postępowania i umieszczenie podejrzanego w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

RadioZET.pl/pap/maal