Zamknij

Chcieli zamknąć SOR przez Odrę. Szpital będzie dalej przyjmować pacjentów

Redakcja
27.06.2018 21:30
Kielce szpital odra
fot. Pixabay

SOR w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach nie wstrzyma od czwartku przyjmowania pacjentów. Wcześniejsza decyzja wynikała z zagrożenia epidemiologicznego odrą. - Otrzymaliśmy zapewnienie, że mniej pracowników zostanie objętych kwarantanną - powiedziała rzecznik szpitala Anna Mazur-Kałuża.

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kielcach podjął w środę decyzję, że 27 pracowników WSZ w Kielcach musi przerwać pracę i poddać się izolacji domowej. "W tej grupie są pielęgniarki i pielęgniarz z różnych oddziałów naszego szpitala. W ostatnich dniach mieli kontakt z osobą chorą na odrę. Dlatego służby sanitarne uznały, że mogli zarazić się tym wirusem. Nasi pracownicy zostali objęci kwarantanną do 7 lipca" – poinformowała Anna Mazur-Kałuża.
Rzeczniczka dodała, że kolejnych kilkudziesięciu pracowników lecznicy otrzymało telefonicznie informację, iż także muszą się poddać izolacji domowej.

- Mieli także kontakt z osobą chorą na odrę. Z naszych informacji wynika, że w tej grupie jest wielu pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Ta kwarantanna ma dotyczyć zarówno lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, jak i personelu pomocniczego -– powiedziała Mazur-Kałuża.

W szpitalu powołano sztab kryzysowy. Na jego czele stanął dyrektor lecznicy Andrzej Domański, który podjął decyzję, że od godz. 7 w czwartek SOR w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym wstrzymuje przyjmowanie pacjentów.

Zagłosuj

Czy powinno się szczepić dzieci?

Liczba głosów:

Po ogłoszeniu decyzji przez sztab kryzysowy szpitala odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w którym wzięli udział m.in. wojewódzki i powiatowy inspektorzy sanitarni oraz wojewódzki konsultant w dziedzinie epidemiologii.

Polski szpital zamknął SOR przez zagrożenie odrą

- Podjęliśmy decyzję, że pracowników szpitala, którzy nam udowodnią, że byli szczepieni, przywrócimy do pracy. Uznamy w takim przypadku, że te osoby powinny być odporne na tę chorobą i nie powinny zachorować -– powiedziała Grażyna Majewska, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kielcach.

- Po tym posiedzeniu otrzymaliśmy ustną deklarację, że mniejsza liczba pracowników zostanie objęta kwarantanną. W świetle powyższej obietnicy dyrektor szpitala uznał, że nie ma zagrożenia dotyczącego braku obsady na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. W związku z tym w najbliższych godzinach nie będzie wprowadzonej przerwy w udzielaniu świadczeń na tym oddziale - – zapewniła Mazur-Kałuża.

Zobacz też:

RadioZET.pl/pap/maal