Zamknij

Boa dusiciel w paczce Poczty Polskiej. Aktywiści: Złamano prawo

10.06.2020 16:46
wąż
fot. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział Kielce Facebook

W sortowni Poczty Polskiej w Kielcach znaleziono węża z rodziny boa dusiciela – podaje PAP. Gad został nadany przesyłką pocztową. Trwają poszukiwania jego właściciela. Aktywiści mówią o złamaniu prawa, jednak policja czeka na oficjalne zawiadomienie powiatowego lekarza weterynarii. 

Wąż został znaleziony we wtorek na terenie kieleckiej sortowni Poczty Polskiej. O znalezisku poinformował na swoim portalu społecznościowym kielecki oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce (TOZ).

Poszukujemy właściciela - choć jego odnalezienie jest mocno wątpliwe - gdyż zostało złamane prawo. Aktualnie obowiązuje zakaz wysyłania pocztą zwierząt kręgowych, do obrotu pocztowego dopuszczone są jedynie: owady, ptaki domowe i ozdobne - informuje kielecki oddział TOZ.

Wąż wysłany paczką Poczty Polskiej. Sprawa trafi na policję

Obecnie wąż jest pod opieką lekarza weterynarii Karoliny Siedleckiej-Kowalczewskiej, specjalisty chorób zwierząt nieudomowionych.

To boa tęczowy kolumbijski z rodziny dusicieli. Dorosły osobnik długości około 1,2–1,3 m. W przypadku tych gadów nie można dokładnie określić wieku, bo nie wiemy, w jakich warunkach przebywał wcześniej, w jakiej temperaturze, czy i jak był karmiony

– przekazała PAP lekarka weterynarii.

Zobacz także

Poszedł rano do łazienki. W spłuczce znalazł...pytona królewskiego
0

Kielecka policja na razie nie prowadzi postępowania w tej sprawie. O takowe ma zawnioskować Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kielcach Jarosław Sułek, który na razie prowadzi własne dochodzenie w tej sprawie.

Weterynarze podkreślają, że żywe zwierzęta powinno się przewozić w odpowiednich warunkach i za zezwoleniem.

Takie węże powinny być przewożone w odpowiedniej klatce przez człowieka, w samochodzie, a nie w przesyłce pocztowej

– powiedział lekarz weterynarii Jarosław Sułek.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP