Zamknij

Kielce zmieniają zdanie ws. Koncertu Polskiej Piosenki. Co zrobi TVP?

Redakcja
29.05.2017 16:24
Kielce zmieniają zdanie ws. Koncertu Polskiej Piosenki. Co zrobi TVP?
fot. amfiteatr-kadzielnia.pl

10 czerwca nie odbędzie się w Kielcach „Koncert Polskiej Piosenki”, które miasto planowało zorganizować z TVP. O decyzji poinformował wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut.

W piątek Sygut informował, że samorząd Kielc wspólnie z TVP zorganizuje 10 czerwca w amfiteatrze na Kadzielni "Koncert Polskiej Piosenki". Podkreślał wówczas, że nie będzie to „festiwal, a koncert”.

W poniedziałek wiceprezydent Kielc poinformował, że do koncertu w zapowiadanym wcześniej terminie nie dojdzie. - To jest pewna wiadomość - podkreślił. Wiceprezydent dodał też, że we wtorek w Kielcach ma się odbyć konferencja prasowa w tej sprawie, z udziałem „obu partnerów”.

Zobacz także

Sygut poinformował, że zgodnie z pierwotnymi planami w drugi weekend czerwca na Kadzielni odbędzie się kabareton.

Organizacja koncertu w Kielcach miała być skutkiem wypowiedzenia przed tygodniem przez władze Opola umowy TVP o współorganizacji 54. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Impreza miała się rozpocząć 9 czerwca. W odpowiedzi na decyzję miasta władze TVP zapowiedziały organizację festiwalu w innym miejscu. Wśród najbardziej prawdopodobnych lokalizacji wymieniane były Kielce – w lokalnych mediach pojawiały się od kilku dni nieoficjalne informacje, że miasto prowadzi rozmowy z TVP w tej sprawie.

Zobacz także

Na wypadek ewentualnej organizacji imprezy muzycznej miasto poinformowało w ub. tygodniu organizatorów innych imprez, które planowano na weekend 9-11 czerwca na Kadzielni, o możliwości zmiany ich terminu lub lokalizacji.

W piątek wiceprezydent Kielc informował, że „rozmowy między miastem Kielce a TVP, poza jednym punktem, zostały zakończone”. Miasto miało zapewnić logistykę koncertu, a telewizja miała odpowiadać za część artystyczną przedsięwzięcia.

Konflikt wokół Opola

W ubiegły poniedziałek władze Opola poinformowały, że wypowiadają TVP umowę na organizację 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Powodem, jak podano, jest niewywiązywanie się Telewizji Polskiej z zapisów umowy. W reakcji na decyzję władz Opola TVP poinformowała, że pomimo rozwiązania umowy na organizację festiwalu odbędzie się on w zbliżonym terminie. Prezes TVP Jacek Kurski zapowiedział, że 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej odbędzie się w innym mieście, a telewizja wystąpi z pozwem o wielomilionowe odszkodowanie od Opola.

ZOBACZ KONIECZNIE! Kryszak w Sopocie o marionetkach, Opolu i ,,dobrej zmianie''!

RadioZET.pl/PAP/DG