Zamknij

13-latka z okolic Kielc urodziła martwe dziecko. Policja prowadzi śledztwo

10.08.2021 21:35
13-latka z Kielc urodziła martwe dziecko
fot. Shutterstock

13-latka z woj. świętokrzyskiego urodziła martwe dziecko. Policja pod nadzorem prokuratora prowadzi śledztwo w tej sprawie. Ciało dziecka zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Nie wiadomo, kto jest ojcem. 

13-latka z woj. świętokrzyskiego urodziła martwe dziecko. Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach potwierdził we wtorek PAP, że śledczy od wczoraj zajmują się tym zdarzeniem, jednak ze względu na delikatny charakter sprawy nie udzielają szerszych komentarzy.

Jak podaje Onet.pl, z nieoficjalnych informacji wynika, że 13-latka miała ostatnio przebywać u babci w jednej z miejscowości pod Kielcami. Wczoraj trafiła jednak do szpitala na Czarnowie, gdzie okazało się, że jest w szóstym miesiącu ciąży.

13-latka urodziła martwe dziecko. Nie wiadomo, kto jest ojcem

- Faktycznie pacjentka przebywa w naszym szpitalu. Została jej udzielona pomoc. Więcej informacji nie udzielamy, ponieważ sprawa dotyczy osoby nieletniej - powiedziała w rozmowie z "GW" Anna Mazur-Kałuża, rzeczniczka szpitala w Kielcach.

Ciało dziecka zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Policja pod nadzorem prokuratury ustala, kto był ojcem. Za współżycie z nieletnią, może mu grozić do 12 lat więzienia.

13-latka przebywa pod opieką lekarzy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

RadioZET.pl/ PAP Autor: Wiktor Dziarmaga/ Onet.pl/ Gazeta Wyborcza