Zamknij

13-latka urodziła martwe dziecko. Nowe fakty w sprawie

11.08.2021 16:56
nastolatka
fot. Shutterstock.com (zdjęcie ilustracyjne)

13-latka z woj. świętokrzyskiego urodziła martwe dziecko. Policja pod nadzorem prokuratora prowadzi śledztwo w tej sprawie. Ojcu dziecka za współżycie z nieletnią może grozić do 12 lat więzienia. W środę ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok noworodka.

W środę po południu ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok dziecka 13-latki. Dziewczynka, która prawdopodobnie poroniła, w poniedziałek w asyście policji trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach

Jak podaje Onet, dziewczynka miała być w szóstym miesiącu ciąży. Wcześniej przebywała u babci pod Kielcami (woj. świętokrzyskie).

13-latka urodziła martwe dziecko, jest śledztwo. W środę sekcja zwłok

- Prowadzimy śledztwo w związku z wszelkimi okolicznościami związanymi z urodzeniem przez 13-latkę dziecka, w tym kwestią związaną ze współżyciem seksualnym z małoletnią poniżej 15. roku życia – powiedział w środę Polskiej Agencji Prasowej Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Sekcja dziecka ma zostać przeprowadzona w środę po południu, a jej wstępne wyniki będą znane prawdopodobnie w czwartek. – Wstępne wyniki mogą być znane jutro przed południem, o ile biegły nam je przekaże – mówił w środę Daniel Prokopowicz w rozmowie z Onetem.

Wyniki mają dać odpowiedź na pytania, czy dziecko urodziło się żywe, czy martwe oraz kto jest jego ojcem. Za współżycie z nieletnią mężczyźnie może grozić do 12 lat więzienia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/Wiktor Dziarmaga/Onet.pl