Zamknij

Przewoził kilkuletnie dzieci w bagażniku. Siedziały na torbach z zakupami

22.04.2021 11:30
dzieci w bagażniku
fot. Świętokrzyska Policja

29-letni kierowca z Kielc przewoził kilkuletnie dzieci w bagażniku samochodu. Malcy siedzieli na torbach z zakupami. Policjanci ukarali kielczanina mandatem, a w sieci zamieścili wideo ku przestrodze.

Nieodpowiedzialnie zachował się 29-letni mieszkaniec Kielc. Mężczyzna przewoził swoje małe dzieci w bagażniku. Cała sytuacja wydarzyła się w środę, około godziny 14.

Mundurowi z kieleckiej drogówki w pewnym momencie zwrócili uwagę w rejonie ulicy Radomskiej na smarta. Funkcjonariuszy zaniepokoił fakt, że zaraz za tylną szybą, w bagażniku siedział chłopczyk, bokiem do kierunku jazdy.

Kielce. Przewoził małe dzieci w bagażniku samochodu

Stróże prawa zatrzymali samochód i przystąpili do kontroli. Wówczas wyszło na jaw, że czujność policjantów być może zapobiegła tragedii.

- Okazało się bowiem, że w bagażniku podróżuje dwoje dzieci. Kilkuletnie maluchy podróżowały, siedząc na torbach z zakupami. O jakichkolwiek fotelikach nie mogło być mowy, bo smart był zarejestrowany na dwie osoby – powiedział Polskiej Agencji Prasowej mł. asp. Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Przednie siedzenia zajęła matka dzieci i 29-letni wujek, który kierował autem. Nieodpowiedzialny kielczanin otrzymał mandat za przewożenie dzieci bez fotelika oraz przekroczoną liczbę pasażerów.

Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach

Strach pomyśleć, jak mogłoby się skończyć jakiekolwiek zdarzenie drogowe z udziałem smarta, w którym tak były przewożone małe dzieci - dodał policjant.

- Nie tak dawno, bo w piątek, w miejscowości Grabownica w wypadku drogowym ucierpiało 2-letnie dziecko. Dziewczynka, mimo że podróżowała w foteliku, w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. To tym bardziej pokazuje, jak nieodpowiedzialne było zachowanie 29-letniego kierowcy smarta – ocenił Macek.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/Świętokrzyska Policja