Zamknij

Tragedia w bloku socjalnym. 45-latek wyrzucił psy z dziewiątego piętra

Redakcja
27.08.2018 22:36
Kielce. 45-latek wyrzucił dwa psy z dziewiątego piętra
fot. KWP Kielce

Nawet 3 lata więzienia może spotkać 45-letniego mieszkańca Kielc, który został oskarżony o znęcanie się nad zwierzętami. Mężczyzna z dziewiątego piętra rzucił dwa psy. Śledczym nie potrafił wyjaśnić przyczyn swojego bestialskiego zachowania.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak podała kielecka policja, służby w sobotę przed godziną 18 kieleccy otrzymały zgłoszenie, że jeden z mężczyzn miał wyrzucić przez okno dwa psy w bloku przy ul. Młodej.

Zobacz także

Funkcjonariusze na miejscu akcji odnaleźli zwierzęta leżące przed blokiem. Dla psów nie było już ratunku. Jak ustalili stróże prawa, zostały wyrzucone z dziewiątego piętra.

Śledczy ustalili właściciela zwierząt oraz sprawcę tego bulwersującego zdarzenia. Podejrzenia mundurowych padły na 45-latka.

W niedzielne przedpołudnie funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego komisariatu przy ul. Kołłątaja odwiedzili mieszkanie podejrzewanego, który został zatrzymany. Mężczyzna, który w chwili czynności był pod wpływem alkoholu.

Nie potrafił w żaden sposób wytłumaczyć swojego zachowania.

Zobacz także

45-latek trafił do policyjnego aresztu. Miał usłyszeć zarzut znęcania się nad zwierzętami. Za ten czyn może spędzić w więzieniu nawet do 3 lat.

Jak tłumaczy gazeta "Echo Dnia", blok z mieszkaniami socjalnymi przy ulicy Młodej 4 w Kielcach to częste miejsce interwencji policjantów i strażaków.

Magistrat chce wykwaterować z niego wszystkich mieszkańców. Następnie najprawdopodobniej zburzyć budynek i sprzedać działkę. W wieżowcu jest 157 mieszkań, z ponad 60 udało się już wykwaterować lokatorów.

Zobacz także

RadioZET.pl/KWP Kielce/Echo Dnia/PTD