Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tragedia w bloku socjalnym. 45-latek wyrzucił psy z dziewiątego piętra

27.08.2018 22:36
xxx wiadomosci

Nawet 3 lata więzienia może spotkać 45-letniego mieszkańca Kielc, który został oskarżony o znęcanie się nad zwierzętami. Mężczyzna z dziewiątego piętra rzucił dwa psy. Śledczym nie potrafił wyjaśnić przyczyn swojego bestialskiego zachowania.

Kielce. 45-latek wyrzucił dwa psy z dziewiątego piętra fot. KWP Kielce

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak podała kielecka policja, służby w sobotę przed godziną 18 kieleccy otrzymały zgłoszenie, że jeden z mężczyzn miał wyrzucić przez okno dwa psy w bloku przy ul. Młodej.

Funkcjonariusze na miejscu akcji odnaleźli zwierzęta leżące przed blokiem. Dla psów nie było już ratunku. Jak ustalili stróże prawa, zostały wyrzucone z dziewiątego piętra.

Śledczy ustalili właściciela zwierząt oraz sprawcę tego bulwersującego zdarzenia. Podejrzenia mundurowych padły na 45-latka.

W niedzielne przedpołudnie funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego komisariatu przy ul. Kołłątaja odwiedzili mieszkanie podejrzewanego, który został zatrzymany. Mężczyzna, który w chwili czynności był pod wpływem alkoholu.

Nie potrafił w żaden sposób wytłumaczyć swojego zachowania.

45-latek trafił do policyjnego aresztu. Miał usłyszeć zarzut znęcania się nad zwierzętami. Za ten czyn może spędzić w więzieniu nawet do 3 lat.

Jak tłumaczy gazeta "Echo Dnia", blok z mieszkaniami socjalnymi przy ulicy Młodej 4 w Kielcach to częste miejsce interwencji policjantów i strażaków.

Magistrat chce wykwaterować z niego wszystkich mieszkańców. Następnie najprawdopodobniej zburzyć budynek i sprzedać działkę. W wieżowcu jest 157 mieszkań, z ponad 60 udało się już wykwaterować lokatorów.

RadioZET.pl/KWP Kielce/Echo Dnia/PTD

Oceń