Zamknij

Ciało noworodka w sortowni odzieży. Ślad prowadzi do Niemiec

Redakcja
30.11.2018 17:12
Ciało noworodka w sortowni odzieży. Ślad prowadzi do Niemiec
fot. Shutterstock

17 listopada w sortowni odzieży w Kielcach znaleziono ciało noworodka. Jak informuje Deutsche Welle, niemiecka policja poszukuje jego matki. Śledczy natrafili już na pierwszy trop. 

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Ciało noworodka znaleziono 17 listopada br. w sortowni śmieci w Kielcach. Policja dostała informację od pracownika firmy sortującej odzież używaną. Sekcja zwłok noworodka wykazała, że dziecko najprawdopodobniej urodziło się żywe. 

Zdaniem niemieckich śledczych, martwe ciało noworodka musiało trafić do Polski z Niemiec w pakunkach z ubraniami. Ślady prowadzą do Duisburga w Zagłębiu Ruhry. Policja prowadzi tam poszukiwania matki dziewczynki.

Policja natrafiła najprawdopodobniej na pierwszy ślad. Technicy kryminalistyki poddali analizie jeden z pojemników na odzież w zachodniej części Duisburga. Na trop naprowadził policyjny pies wyszkolony do poszukiwania zwłok. Zespół dochodzeniowy sprawdza ponadto pierwsze wskazówki, jakie otrzymał od społeczeństwa - czytamy w Deutsche Welle. 

Niemieckie służby apelują o pomoc w odnalezieniu matki dziewczynki i przekazywanie wskazówek. 

Zobacz także

Policja z pomocą psów wyszkolonych do wykrywania zwłok przeszukuje kontenery na używane ubrania. Nie jest to łatwa operacja. W Duisburgu jest ich ponad 300.

RadioZET.pl/Deutsche Welle/DG