Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ciało noworodka w sortowni odzieży. Ślad prowadzi do Niemiec

30.11.2018 17:12
xxx wiadomosci

17 listopada w sortowni odzieży w Kielcach znaleziono ciało noworodka. Jak informuje Deutsche Welle, niemiecka policja poszukuje jego matki. Śledczy natrafili już na pierwszy trop. 

Ciało noworodka w sortowni odzieży. Ślad prowadzi do Niemiec fot. Shutterstock

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Ciało noworodka znaleziono 17 listopada br. w sortowni śmieci w Kielcach. Policja dostała informację od pracownika firmy sortującej odzież używaną. Sekcja zwłok noworodka wykazała, że dziecko najprawdopodobniej urodziło się żywe. 

Zdaniem niemieckich śledczych, martwe ciało noworodka musiało trafić do Polski z Niemiec w pakunkach z ubraniami. Ślady prowadzą do Duisburga w Zagłębiu Ruhry. Policja prowadzi tam poszukiwania matki dziewczynki.

"

Policja natrafiła najprawdopodobniej na pierwszy ślad. Technicy kryminalistyki poddali analizie jeden z pojemników na odzież w zachodniej części Duisburga. Na trop naprowadził policyjny pies wyszkolony do poszukiwania zwłok. Zespół dochodzeniowy sprawdza ponadto pierwsze wskazówki, jakie otrzymał od społeczeństwa - czytamy w Deutsche Welle.  "

Niemieckie służby apelują o pomoc w odnalezieniu matki dziewczynki i przekazywanie wskazówek. 

Policja z pomocą psów wyszkolonych do wykrywania zwłok przeszukuje kontenery na używane ubrania. Nie jest to łatwa operacja. W Duisburgu jest ich ponad 300.

RadioZET.pl/Deutsche Welle/DG 

Oceń