Zamknij

Dziecko utknęło w rozgrzanym aucie. Matka natychmiast ruszyła na pomoc

30.06.2022 13:18

Dramatyczne sceny rozegrały się w Kielcach. W rozgrzanym samochodzie, w wyniku zatrzaśnięcia się drzwi, utknęło 2-letnie dziecko. Jego matka natychmiast ruszyła na pomoc.

dziecko w aucie
fot. Screen: Echo Dnia

Niewiele brakowało, a doszłoby do kolejnej tragedii. Na ul. 1 Maja w Kielcach 2-letnie dziecko utknęło w rozgrzanym samochodzie. Jego matka najpierw wsadziła maluszka do auta i zamknęła drzwi, a następnie chciała usiąść w miejscu kierowcy. Niestety, drzwi pojazdu się zatrzasnęły.

- Kluczyki są w środku, a kobieta nie ma jak dostać się do dziecka — mówił w rozmowie z portalem echodnia.eu podkomisarz Karol Macek, rzecznik prasowy kieleckiej policji.

Kielce. 2-letnie dziecko utknęło w rozgrzanym aucie

Wokół auta zebrała się spora grupa osób, która chciała pomóc kobiecie. Kilku mężczyzn próbowało wybić szybę w samochodzie, ale ostatecznie zrobiła to matka dziecka. Na szczęście maleństwu nic się nie stało.

Policja przypomina: Temperatura w nagrzanym aucie może sięgać nawet 50 – 60 stopni. Pozostawienie dziecka czy zwierzęcia nawet na chwilę w takich warunkach może doprowadzić do tragedii. To zagrożenie życia i zdrowia dla naszych bliskich. Jeśli zauważysz dziecko lub zwierzę zamknięte w samochodzie, nie wahaj się ani chwili – koniecznie powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc na numer 112.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Echo Dnia