Zarzuty dla instruktora nauki jazdy, który miał molestować kursantki

Redakcja
21.09.2018 16:58
Kielce. Instruktor miał molestować kursantki. Nie przyznał się do winy
fot. Wojciech Strozyk/REPORTER/East News

Do 8 lat więzienia grozi instruktorowi nauki jazdy z Kielc, któremu prokuratorzy zarzucają molestowanie kursantek. Jerzy Cz. miał skrzywdzić co najmniej trzy kobiety. Mężczyzna został w piątek zatrzymany.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak poinformowała Prokuratura Rejonowa Kielce–Zachód, Jerzy Cz. jako instruktor w szkole nauki jazdy dopuścił się kilku przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności oraz nietykalności cielesnej na szkodę trzech młodych kobiet.

Zobacz także

Mężczyzna został zatrzymany w piątek. W prokuraturze usłyszał zarzuty związane z "doprowadzeniem dwóch pokrzywdzonych podstępem do poddania się innym czynnościom seksualnym i naruszenia nietykalności kolejnej pokrzywdzonej".

Do zdarzeń miało dojść w tym roku w Kielcach. "Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Złożył wyjaśnienia, których treści dla dobra postępowania nie można ujawnić" – podano w komunikacie.

Prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Kielcach z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD