Zamknij

Kielce. Pożar supermarketu Lidl. Strażacy rozpoczęli przekopywania pogorzeliska

25.08.2020 07:33
Pożar Lidla w Kielcach
8 Zobacz galerię
fot. Polska Press/East News

Pożar supermarketu Lidl w Kielcach został ugaszony. Strażacy rozpoczęli przekopywania pogorzeliska marketu. Przyczyna wybuchu pożaru w Lidlu na razie nie jest znana. 

Pożar w supermarkecie Lidl przy ulicy Piekoszowskiej w Kielcach wybuchł w poniedziałek przed godziną 21. W sklepie znajdowało się wówczas 20 osób - klientów i pracowników sklepu. Ogień pojawił się w warstwie podsufitowej w środku budynku. Został dostrzeżony przez obsługę sklepu, która po pierwsze zadzwoniła na numer alarmowy, a po drugie przystąpiła do wyprowadzenia klientów. Wszyscy cało i bezpiecznie opuścili obiekt.

– Pożar w markecie Lidl rozwijał się dość intensywnie. W bardzo krótkim czasie ogarnął całą konstrukcję poszycia dachowego. Po kilkudziesięciu minutach dach zapadł się do środka – powiedział Marcin Nyga, rzecznik prasowy świętokrzyskiej straży pożarnej.

Kielce. Pożar supermarketu Lidl. Nowe informacje po akcji gaśniczej 

W pierwszym etapie akcji gaśniczej strażacy skupili się na powstrzymaniu rozprzestrzenianiu się ognia na sąsiednie budynki. – W sąsiedztwie sklepu Lidl w bliskiej odległości znajdowały się budynek mieszkalny i stacja paliw. W pierwszej fazie strażacy skupili się, aby nie dopuścić do rozprzestrzeniania się ognia na zbiorniki z paliwem. Udało się to w całości – przekazał Marcin Nyga.

Około godziny 1 w nocy we wtorek rzecznik relacjonował, że sytuacja jest na tyle opanowana, że strażacy mogli rozpocząć akcję wewnątrz budynku.

Płomienie i temperatura nie zagrażają już bezpieczeństwu. Natomiast dzięki uprzejmości pana prezydenta Bogdana Wenty mamy do dyspozycji koparkę. Musimy przerzucić cały towar znajdujący się w sklepie i przelać go wodą

– przekazał rzecznik świętokrzyskiej straży pożarnej.

Zobacz także

Akcja gaśnicza trwała do rana. Na miejscu pracowało 13 zastępów straży pożarnej, ponad 50 strażaków. Przyczyny pożaru w supermarkecie Lidl na razie nie są znane. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP