Zamknij

Tragiczny finał poszukiwań licealisty. Nurkowie wyłowili jego ciało

Redakcja
08.03.2019 17:15
Tragiczny finał poszukiwań licealisty. Nurkowie wyłowili jego ciało
fot. Lukasz Szelemej/East News

Zaginiony 18-letni Jakub, uczeń VI LO im. Juliusza Słowackiego w Kielcach nie żyje. W czwartek po południu nurkowie odnaleźli ciało nastolatka. Trwa wyjaśnianie okoliczności jego śmierci.  

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

18-letni Jakub we wtorek, 5 marca około godziny 18 Jakub wyszedł z domu, nie informując rodziny. Zaniepokojeni bliscy nastolatka poinformowali o sprawie policję.

W mediach społecznościowych pojawiły się wpisy z prośbą o pomoc w ustaleniu pobytu 18-latka. Z relacji jego rodziców wynikało, że chłopak wychodząc z domu nie zabrał ze sobą kurtki i telefonu komórkowego.

Zaginiony 18-letni Jakub nie żyje 

W środę kieleccy strażacy i policjanci oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Zagnańsk rozpoczęli poszukiwania 18-latka. Służby przeszukały lasy oraz zalew w Kołomani w gminie Zagnańsk, skąd pochodził zaginiony licealista. Dzień później na zamulonym dnie zbiornika wodnego odnaleziono ciało.

- Ciało odnaleziono w stawie kilkaset metrów od domu, w którym mieszkał poszukiwany 18-latek. To niemal na pewno on i akcja poszukiwawcza została wstrzymana. Nie wiemy, jaka była przyczyna śmierci - powiedział ''Gazecie Wyborczej'' Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Zobacz także

Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że 18-letni Jakub był spokojnym człowiekiem i nie sprawiał problemów wychowawczych. Nastolatek uczęszczał do dobrego liceum w Kielcach i nie miał większych problemów z nauką.

Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności jego śmierci. Szczegółowe okoliczności, w jakich zmarł chłopak, poznamy po przeprowadzonej sekcji zwłok. 

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/DG