Kierowca limuzyny Kownackiego dostał mandat. Wjechał w auto na skrzyżowaniu

Redakcja
29.03.2017 18:16
Kierowca limuzyny Kownackiego dostał mandat. Wjechał w auto na skrzyżoaniu
fot. PAP

Czarna seria kolizji rządowych limuzyn trwa. Po tym, jak rządowe BMW wiozące wiceszefa MON Bartosa Kownackiego miało stłuczkę z innym autem, kierowca polityka otrzymał mandat.

Rzecznik Żandarmerii Wojskowej potwierdził, że kierowca Kownackiego otrzymał mandat karny, ponieważ nie zachował należytej ostrożności przy wjeździe na skrzyżowanie. Kwoty grzywny nie ujawniono, ale poinformowano, że mężczyzna przyjął mandat, co kończy postępowanie.

Zagłosuj

Czy politycy jeżdżą niebezpiecznie?

Liczba głosów:

Wypadek miał miejsce w Warszawie, na rogu ulic Ludnej i Wioślarskiej. Kolumna rządowa poruszała się ulicą Wioślarską od strony Mostu Poniatowskiego. Żandarmeria Wojskowa ustaliła, że to kierowca rządowego BMW nie zachował ostrożności, gdy próbował przejechać przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Mimo że miał włączone koguty i syreny, to on był winny stłuczki.

W marcu zeszłego roku na autostradzie pękła opona w limuzynie wiozącej prezydenta Dudę. W styczniu tego roku do wypadku pod Toruniem doszło z udziałem limuzyny wiozącej szefa MON Antoniego Macierewicza, a w lutym wypadek miała premier Beata Szydło. We wszystkich sprawach śledztwa trwają.

Radio ZET/PAO/MaAl