Zamknij

Wysiadł z porsche i pobił kobietę. Agresywny kierowca stanął przed sądem

11.12.2019 19:37

W Lesznie kierowca porsche uderzył kobietę na przejściu dla pieszych, potem usiłował ją potrącić i uciekł. W środę w głośnej sprawie zapadł wyrok.

Kierowca porsche z Leszna Michał N. skazany
fot. Policja

Do pobicia doszło pod koniec lipca tego roku na jednej z ulic Leszna. Kierujący porsche 35-letni Michał N. nie chciał przepuścić przechodzącej przez przejście dla pieszych kobiety. Gdy ta zwróciła mu uwagę, wysiadł z auta i uderzył ją w twarz. Potem wrócił do samochodu i ruszył, mimo że kobieta wciąż stała na jezdni. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj:

Zobacz także

Policja udostępniła wówczas nagranie z całego zajścia, które błyskawicznie obiegło polski internet. Kierowca został wkrótce zatrzymany w okolicach Andrychowa.

W październiku prokuratura informowała, że akt oskarżenia przeciwko Michałowi N. zawiera cztery zarzuty: znieważenia kobiety, uderzenia jej i spowodowania obrażeń ciała, a także zmuszenia kobiety do określonego zachowania. Czwarty zarzut dotyczył wcześniejszej sprawy - działania w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności.

Kierowca porsche z Leszna skazany

W środę Michał N. został uznany winnym wszystkich zarzucanych mu czynów. Decyzją sądu mężczyzna ma zapłacić pokrzywdzonej 8 tys. zł, a pokrzywdzonemu, od którego N. miał próbować wymusić pieniądze – 15 tys. zł. Sąd orzekł też wobec Michała N. pięcioletni zakaz zbliżania się do zaatakowanej kobiety, przedsiębiorcy i jego rodziny.

"Głos Wielkopolski", który jako pierwszy poinformował o wyroku, podał, że Michał N. dobrowolnie poddał się karze, a proces zakończył się po jednej rozprawie dzięki zaproponowanej przez sąd ugodzie.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Głos Wielkopolski