Zamknij

Kierowca tira śmiertelnie potrącił 8-latkę na pasach. Jest decyzja sądu

Redakcja
29.01.2018 14:48
Kierowca tira śmiertelnie potrącił 8-latkę na pasach. Jest decyzja sądu
fot. Policja

Są nowe doniesienia w sprawie śmiertelnego potrącenia 8-latki na przejściu dla pieszych w Trąbkach Wielkich. Sąd Okręgowy w Gdańsku podtrzymał decyzję sądu niższej instancji o niestosowaniu tymczasowego aresztu wobec 35-letniego kierowcy. Postanowienie sądu jest prawomocne.

Zagłosuj

Kierowca powinien pójść do więzienia?

Liczba głosów:

Posiedzenie sądu w sprawie śmiertelnego potrącenia 8-latki odbyło się za zamkniętymi drzwiami. Zdaniem sędzi Dagmary Daraszkiewicz nie ma potrzeby, aby sprawca wypadku miał na rozprawę oczekiwać w areszcie. Mężczyzna będzie odpowiadał z wolnej stopy, a decyzja sądu jest prawomocna.

Prokurator domagał się aresztu

Sędzia wyjaśniła, że „tymczasowe aresztowanie jako środek najbardziej uciążliwy winno być stosowane zupełnie wyjątkowo”. "Nie jest to kara, którą podejrzany ma odbywać przed wydaniem wyroku, a nawet przed wniesieniem aktu oskarżenia — podkreśliła, dodając, że postawa podejrzanego wskazuje, iż nie ma powodów, by uznawać, iż będzie on utrudniał postępowanie, że będzie mataczył w sprawie, ukrywał się lub uciekał.

Kierowcy grozi do 8 lat więzienia

16 stycznia 2018 roku kierujący tirem miał potrącić na przejściu dla pieszych kobietę, która przechodziła na zielonym świetle po pasach z 8-letnim dzieckiem. W wyniku uderzenia dziewczynka zmarła. Kierowca przyznał się do winy. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Więcej szczegółów w sprawie:

Zobacz także

RadioZET.pl/dziennikbaltycki.pl/strz