Kijowski o samorządach: "Ostatnia władza w rękach ludzi"

Redakcja
18.03.2017 16:22
Kijowski o samorządach: "Ostatnia władza w rękach ludzi"
fot. Radio ZET

Samorządy to ostatnia władza, która pozostaje w rękach ludzi, nie damy ich odebrać jednej partii - mówił w do uczestników odbywającego się w Warszawie marszu w obronie sądów i samorządów lider KOD Mateusz Kijowski.

Marsz organizowany przez Komitet Obrony Demokracji odbywa się pod hasłem "Wolne sądy, wolne samorządy". Uczestnicy zebrali się przed Kancelarią Premiera w Al. Ujazdowskich w Warszawie. Stamtąd Nowym Światem oraz Krakowskim Przedmieściem mają przejść na Plac Zamkowy.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET
Kijowski mówił do zgromadzonych m.in., że spotykali się już wiele razy na marszach, by protestować przeciwko m.in. upolitycznieniu prokuratury czy ograniczeniu prawa do własności ziemi rolnej. - Po kawałku odbierają nam Polskę, po kawałku odbierają nam demokrację, po kawałku odbierają nam naszą wolność - przekonywał.

Zagłosuj

Czy popierasz inicjatywę PiS dotyczącą utworzenia metropolii warszawskiej?

Liczba głosów:

-Rok temu z kawałkiem krzyczeliśmy: wolny sędzia i myśleliśmy o sędziach Trybunału Konstytucyjnego. Dzisiaj okazuje się, że każdy sędzia z 10 tys. sędziów w Polsce jest zagrożony, jego niezawisłość jest zagrożona, bo stanie się urzędnikiem aparatu państwowego kierowanego przez partyjnego aparatczyka pana Ziobrę - przemawiał Kijowski.
Mówił, że samorządy - "ostatnią władzę, która pozostaje w rękach ludzi" - "też chcą nam zabrać".  - Będą samorządy, ale podległe prezesowi, podległe jednej partii. A ponieważ boją się konkurencji, postanowili wyciąć wszystkich sprawdzonych, tych, którzy są dobrymi gospodarzami - przekonywał Kijowski.

RadioZET.pl/PAP/MaAl