Zamknij

Kijowski podał, ile potrzebuje pieniędzy każdego miesiąca. "Kwota robi wrażenie"

Redakcja
30.11.2017 12:38
Kijowski podał, ile potrzebuje pieniędzy każdego miesiąca. "Kwota robi wrażenie"
fot. Agencja Gazeta

Po tym, jak zorganizowano w sieci zbiórkę pieniędzy dla skompromitowanego lidera KOD-u Mateusza Kijowskiego, ten opisał na swoim blogu, ile pieniędzy potrzebne jest mu każdego miesiąca. Sympatycy bezrobotnego informatyka mają nie lada wyzwanie, bowiem każdego miesiąca potrzebuje on ponad 8,4 tys. złotych brutto.

Zagłosuj

Uważasz, że M.Kijowski powinien przyjąć pieniądze ze zbiórki?

Liczba głosów:

Mateusz Kijowski zdobył himalajski szczyt żenady, potwierdzając, że przyjmie pieniądze ze zbiórki. Tezę, że każdy człowiek ma w sobie jakieś poczucie wstydu, zdaje się obalać dzisiejszy post na blogu Kijowskiego, w którym bez skrępowania pisze, na co potrzebne są mu pieniądze. Kwota, o której pisze informatyk, wygląda ciekawie w zestawieniu ze realnym średnim wynagrodzeniem w Polsce.

Zobacz także

Osiem tysięcy miesięcznie

Bezrobotny informatyk, mieszający pod Warszawą pisze, że potrzebuje 8437 brutto każdego miesiąca. Oto, jak to argumentuje:

Wszyscy wiedzą, że moje alimenty wynoszą 2100 zł netto miesięcznie. To jest 2919 złotych brutto według kalkulatora wynagrodzeń na stronie pracuj.pl. Tylko jeszcze koszty komornicze – 15%. Czyli nie 2100 ale 2415 złotych netto. Czyli 3371 brutto. Ale… jeszcze muszę sam się jakoś utrzymać. Chociażby – żeby coś zjeść przed pracą i jeszcze dojechać do pracy. Mieć gdzie spać, ubrać się, zapłacić za prąd, gaz, ogrzewanie… Zgodnie z prawem na moje potrzeby muszę mieć 40% wynagrodzenia. Czyli nie 2415 netto, ale 4025 netto. A zatem mamy 5681 brutto.

No, to wiemy czego ode mnie oczekują komentatorzy. OK. Ale… słyszę od życzliwych internautów, że mam spłacać również zadłużenie. W końcu to proste – idź kopać doły i spłacaj zadłużenie. Wszyscy wiedzą, ile wynosi moje zadłużenie. Żeby rozłożyć spłatę na 10 lat, to miesięcznie wyjdzie około 1670 zł netto. Plus 15% kosztów komorniczych czyli 1920 netto. Zatem zwiększamy 4025 o 1920. Mamy 5945 netto czyli 8437 brutto.

Więcej szczegółów:

Zobacz także

RadioZET.pl/strz