Zamknij

Kiedy luzowanie obostrzeń w instytucjach kultury? Minister zdrowia podał termin

PAP
21.04.2021 16:31
teatr
fot. Jakub Kaminski/East News

Luzowanie obostrzeń w instytucjach kultury nastąpi prawdopodobnie w maju. - Po weekendzie majowym najprawdopodobniej otworzymy instytucje kultury, to są miejsca, które wydają się być bezpieczne pod względem epidemicznym - powiedział w środę na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Adam Niedzielski był pytany na konferencji prasowej dotyczącej luzowania obostrzeń od 26 kwietnia, czy oprócz otwarcia obiektów sportowych na świeżym powietrzu rozważane jest "odmrożenie" innych branż, na przykład otwarcie ogródków przy lokalach gastronomicznych.

Szef resortu zdrowia odpowiedział, że jest "pewna zgoda" co do tego, jaka będzie sekwencja znoszenia obostrzeń. - Sport uprawiany na otwartym powietrzu, ale też na obiektach sportowych będzie na pewno jednym z priorytetów - podkreślił.

Luzowanie obostrzeń w instytucjach kultury. Kiedy otwarte zostaną kina, teatry, muzea?

Adam Niedzielski poinformował, że rozmawiał też z wicepremierem, ministrem kultury Piotrem Glińskim w sprawie funkcjonowania instytucji kultury. Teatry, kina, muzea i galerie sztuki wciąż pozostają zamknięte.

- Po weekendzie majowym najprawdopodobniej otworzymy instytucje kultury, bo to jest miejsce, które wydaje się bezpieczne zgodnie z badaniami, które analizujemy. I pod tym względem to będą na pewno jedne z pierwszych ruchów, które będziemy wykonywali - oświadczył minister zdrowia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP

C