Zamknij

Kłęby dymu nad drogą do Łodzi. Zapaliła się naczepa ciężarówki [WIDEO]

Redakcja
16.01.2018 15:11
Kłęby dymu nad drogą do Łodzi. Zapaliła się naczepa ciężarówki [WIDEO]
fot. Remigiusz Ciupek/materiały prywatne/Facebook

Kierowcy jadący trasą E75 (Droga Krajowa 1) w stronę Łodzi mogli zauważyć unoszące się kłęby dymu, które spowodowało zapalenie się naczepy ciężarówki. Dzięki przytomnemu zachowaniu kierowcy obyło się bez poważniejszych problemów.

O zdarzeniu poinformował nas słuchacz Radia ZET, pan Remigiusz Ciupek. Kłopoty kierowcy ciężarówki nagrał jadąc trasą E75 niedaleko Kamieńska w powiecie Radomszczańskim. Według informacji policji zapłonęła naczepa samochodu ciężarowego.

- Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że prawdopodobnie doszło do awarii technicznej. Kierowca zachował się prawidłowo. Kiedy zauważył problem, odpiął naczepę od ciągnika i odjechał na bezpieczną odległość. W innym wypadku mogłoby dojść do zapalenia się samochodu. Następnie wezwał pomoc, policję i straż pożarną - wyjaśniła kom. Aneta Komorowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Kierowcą jest 38-letni obywatel Ukrainy przewożący towary dla polskiej firmy. W trakcie zdarzenia nic mu się nie stało, nie potrzebował pomocy medycznej. Częściowemu spaleniu uległa zawartość, którą przewoził.

Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia?

Wiesz coś, czego nie wie nikt inny? Masz zdjęcia lub filmy, które powinni zobaczyć inni? Zgłoś sprawę.

Czerwony telefon Radia ZET 321-321-100

RadioZET.pl/maal