Oceń
Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku
"Kler" wszedł do kin 28 września i podczas pierwszych dni po premierze obejrzało go dokładnie 935 357 widzów. Wynik ten był najlepszych rezultatem wśród kinowych premier w Polsce od prawie trzydziestu lat. Dotychczasowy rekord należał do amerykańskiej produkcji „Pięćdziesiąt twarzy Greya" (834 479 widzów w weekend otwarcia). Spośród polskich filmów najlepiej w pierwszych kilka dni po premierze oglądały się „Listy do M. 3" (775 817 widzów).
''Kler'': wyniki oglądalności
Jak podaje serwis ''Wirtualne Media'', wynik frekwencyjny filmu ''Kler'' przez pierwsze 7 dni emisji to dokładnie poziom 1 732 300 widzów. Dla porównania - film „Wołyń” obejrzało 1,45 mln widzów, a „Drogówkę” - 1,02 mln.
''Kler'' zyskuje również popularność za granicą. Film jest wyświetlany w Austrii, Niemczech, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Danii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Islandii, Norwegii, Szwecji, Kanadzie oraz w Stanach Zjednoczonych.
Fabuła filmu „Kler” przedstawia trzech księży katolickich – skupionego na karierze pracownika kurii w wielkim mieście (Jacek Braciak), wiejskiego proboszcza żyjącego w stałym związku z kobietą (Robert Więckiewicz) i oskarżonego przez parafian o pedofilię, który także ma swoją tajemnicę (Arkadiusz Jakubik). Smarzowski przedstawia także żyjącego w luksusie arcybiskupa Mordowicza, który jest blisko związany z rządzącymi krajem i wywiera bezpośredni wpływ na krajową politykę (Janusz Gajos).
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ:
- Wojciech Cejrowski ostro o filmie „Kler”. Tak mocnej opinii jeszcze nie było!
- „Kler”: co hejt dał produkcji? Darmowa reklama warta miliony złotych
RadioZET.pl/Wirtualne Media/DG
Oceń artykuł