"Kler" podbija sale kinowe. W całej Polsce brakuje biletów

Redakcja
29.09.2018 18:27
Kler bilety. W całej Polsce brakuje biletów na film Smarzowskiego
fot. JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News

W pierwszy weekend od premiery najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego "Kler" cieszy się ogromną popularnością. W kinach w wielu miejscach Polski nie można już zdobyć biletów na sobotnie i niedzielne seanse.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sprawdziliśmy w wybranych kinach w całej Polsce gdzie jeszcze można zdobyć wejściówki na film Smarzowskiego. 

Biletów na niedzielny seans "Kleru" nie można już dostać m.in. w kinie Planet Cinema w Ełku, Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu oraz Cinema City w Wałbrzychu.

Brak wolnych miejsc na seanse "Kleru" w Ełku
fot. Planet Cinema/Ełk

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy apeluje o bojkot "Kleru". "Ohydna sztuka", "upokarzający film"

Ostatnie wolne miejsca wciąż dostępne są w kinach Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Helios w Przemyślu oraz Multikinie w Koszalinie.

Brak wolnych miejsc na seanse "Kleru" w Przemyślu
fot. Helios/Przemyśl

Ponad 2-godzinny film opowiadający losy trzech katolickich księży został wprowadzony do repertuaru 478 kin w całej Polsce. Największe sieci kinowe, jak Multikino i Helios, w niektórych miastach zdecydowały się na kilkadziesiąt projekcji "Kleru" dziennie.

Dystrybutorem filmu jest Kino Świat, które nie zdradziło na jaką frekwencję liczy po pierwszym weekendzie projekcji po premierze.

Produkcja z udziałem m.in. Janusza Gajosa, Roberta Więckiewicza, Arkadiusza Jakubika oraz Jacka Braciaka przedstawia losy trzech księży, których przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia. W każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia.

Zobacz także

Ksiądz Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce.

Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny.

Film Smarzowskiego wzbudza w Polsce ogromne emocje, głównie ze względu na pokazanie w nim w krytyczny sposób duchownych Kościoła Katolickiego. W niektórych miastach np. w Ostrołęce film nie został dopuszczony do repertuaru.

Zobacz także

RadioZET.pl/PTD