Zamknij

Potrącił na śmierć pieszego. 38-latek szedł w lesie po zmroku środkiem jezdni

06.04.2021 11:04
Kleśniska. Kierowca BMW potrącił pieszego
fot. screen KPP w Kłobucku

Do tragicznego wypadku doszło w Wielki Poniedziałek wieczorem na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Kleśniska (woj. śląskie). Kierowca bmw potrącił na śmierć idącego środkiem jezdni i bez odblasków pieszego. 38-letni mężczyzna zginął na miejscu.

Wypadek na DK nr 42 w Kleśniskach w powiecie kłobuckim. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że jadący w stronę Jaworzna kierowca bmw potrącił idącego środkiem jezdni pieszego.

Niestety, 38-latka nie udało się uratować. Do tragedii doszło na prostym odcinku w lesie. Mundurowi ustalili, że pieszy przemieszczał się drogą o zmroku bez odblasków. To wskazywałoby, że kierowca nie miał szans na szybką reakcję.

Kleśniska. Kierowca w bmw potrącił na śmierć pieszego. Szedł środkiem jezdni, bez odblasków

"Mężczyzna nie miał odblasków, a widoczność znacznie ograniczały silne opady deszczu i śniegu" – podali kłobuccy policjanci. Pieszy wpadł na maskę i przebił szybę samochodu, raniąc kierowcę.

27-letni kierowca bmw, mieszkaniec powiatu pajęczańskiego, został ranny. Trafił do szpitala, w chwili zdarzenia był trzeźwy. Na miejscu pracowali policjanci z lokalnej drogówki i technik kryminalistyki. "Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się postępowaniu, podczas którego kryminalni skorzystają z opinii biegłych z zakresu między innymi stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych" – podaje policja.

image (23)
fot. screen KPP w Kłobucku

RadioZET.pl/KPP w Kłobucku