Zamknij

Klient otrzymał fakturę za telefon. Przysłali mu aż 3 tys. stron

Redakcja
22.05.2018 15:17
Faktury
fot. Facebook

Portal Niebezpiecznik.pl opublikował zdjęcie faktur jednego z klientów dużej sieci telefonii komórkowej. Pan Przemysław dostał pocztą aż 3 tys. stron faktury. Co ciekawe, opiewają one na kwotę 0 złotych. Nadawca wydał już oświadczenie.

Dwa grube stosy papieru widoczne na zdjęciu to zajmująca 3 tys. stron faktura za telefon. Fotografia błyskawicznie obiegła sieć i posypały się negatywne komentarze w kierunku operatora.

Trzy tysiące stron faktury

W końcu nadawca skomentował zaistniałą sytuację, ponieważ poza wielkością faktury uwagę zwróciła też kwota do zapłacenia – 0 złotych!

Oto oświadczenie operatora:

„Rozumiemy Wasze poirytowanie, jednak pragniemy zwrócić uwagę, że my jako operator mamy obowiązek zrealizowania wysyłki faktury w formie, którą Klient sam wybrał. W przypadku, gdy na koncie jest aktywna dodatkowo usługa bilingu szczegółowego, gdzie znajduje się wykaz wszystkich połączeń wychodzących, wysyłamy również taki dokument, a liczba jego stron jest uzależniona od tego, jak często i z jakich usług Klient korzysta oraz ile numerów jest podpiętych do danego konta.

Mając na uwadze nie tylko dobro środowiska, ale również wygodę naszych Klientów, zawsze przy podpisaniu umowy sugerujemy możliwość aktywacji faktury i bilingu w formie elektronicznej. Zachęceniem do korzystania z elektronicznego rozliczenia jest rabat w wysokości 10 zł, który przyznajemy właśnie za Zieloną lub e-fakturę. Jednak to do Klienta należy ostateczna decyzja, którą formę wybierze. W tym wypadku była to papierowa faktura i szczegółowy wykaz połączeń, dlatego też Klient otrzymał od nas taką liczbę stron”.

Zobacz także

RadioZET.pl/Fakt24.pl/Niebezpiecznik/strz