Fizjoterapeuta wykorzystywał seksualnie dzieci? Pracował w klinice Budzik

Redakcja
20.06.2017 12:12
Fizjoterapeuta wykorzystywał seksualnie dzieci? Pracował w klinice Budzik
fot. Flickr

Fizjoterapeuta Artur W. został zatrzymany. Miał wykorzystywać seksualnie swoich podopiecznych. Współpracował z kliniką "Budzik", która zajmuje się dziećmi pozostającymi w śpiączce. 

O sprawie zachowań pedofilskich, jakich miał się (według wstępnych ustaleń) dopuszczać fizjoterapeuta Artur W., pierwszy poinformował "Fakt". Klinika "Budzik" od lat tytaniczną pracą Ewy Błaszczyk i jej współpracowników pomaga wrócić do normalności wielu dzieciom w śpiączce i ich bliskim. Tym bardziej bulwersuje fakt, że ktoś mógłby wykorzystać takie miejsce i krzywdzić bezbronnych, małych pacjentów.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty prokuratorskie. Wyznaczono mu też dwumiesięczny areszt.

- Prokuratura postawiła Arturowi W. zarzuty utrwalania i posiadania treści pornograficznych z udziałem małoletnich, a także doprowadzania osoby do poddania się innej czynności seksualnej poprzez wykorzystanie jej bezradności - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Łukasz Łapczyński. 

Sprawa mogłaby w ogóle nie wyjść na jaw, gdyby nie zachowanie dziewczynki, podopiecznej kliniki "Budzik". Kiedy dowiedziała się, że będzie miała zajęcia rehabilitacyjne z Arturem W., dostała ataku paniki. To zaniepokoiło jej tatę, który nie zostawił tak tej sprawy. Podzielił się swoimi podejrzeniami z policją. Ta odwiedziła Artura W. w domu. W mieszkaniu znaleziono materiały pedofilskie. Dyrekcja na razie nie komentuje sprawy.

RadioZET.pl/Fakt/KM