Zamknij

Zwłoki człowieka w spalonym samochodzie. 35-latek usłyszał zarzuty

21.01.2021 16:46
Kłodawa. Spalony samochód, zwłoki, zarzuty dla 35-latka
fot. Polska Press/East News

Makabryczne odkrycie w gminie Kłodawa w Wielkopolsce. Mundurowi interweniowali ws. zgłoszenia o spalonym samochodzie, na miejscu zastali w nim ludzkie zwłoki. Zarzut zabójstwa usłyszał w tej sprawie 35-letni mężczyzna – podaje lokalny portal Przegladkoninski.pl. Grozi mu dożywocie.

Zwłoki człowieka znajdowały się w spalonym pojeździe – przekazała Weronika Czyżewska z Komendy Powiatowej Policji w Kole (woj. wielkopolskie). Zgłoszenie w sprawie spalonego samochodu mundurowi otrzymali w czwartek późnym wieczorem, po godz. 23.

"Informacja o makabrycznym znalezisku okazała się prawdziwa. Niemalże do rana na miejscu zdarzenia funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora intensywnie wykonywali szereg czynności. W bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, przy temperaturze powietrza -17 st. C i lodowatym wietrze, policjanci zabezpieczali ślady, przesłuchiwali świadków i ustalali osoby, które mogłyby mieć jakąkolwiek wiedzę o okolicznościach tego koszmarnego zdarzenia" – podała Weronika Czyżewska.

Kłodawa. Zwłoki w spalonym samochodzie - sprawca usłyszał trzy zarzuty

Ciało jako pierwsi zauważyli przybyli na miejsce strażacy. Dzięki pracy policjantów ustalono okoliczności zdarzenia, trop wiódł do 35-letniego mężczyzny. "Po kilku godzinach wytężonej pracy stróże prawa zatrzymali 35-latka, który według ustaleń dysponował wiedzą, jak doszło do tego tragicznego zdarzenia. Okazało się, że kierunek działania policjantów był słuszny, ponieważ kolejne czynności pozwoliły na zebranie materiału, który wskazał okoliczności przebiegu wydarzeń" - dodała.

Mężczyzna nie przyznał się do winy. Usłyszał trzy zarzuty: dokonania zabójstwa, składania fałszywych zeznań oraz kierowania pojazdem mechanicznym stanie nietrzeźwości. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

RadioZET.pl/PAP/Przegladkoninski.pl