Zamknij

Śmierć 3-letniej Hani z Kłodzka. Więźniowie zgotowali piekło Łukaszowi B.

06.03.2021 17:28
Łukasz B zabójca Hani z Kłodzka
fot. Facebook

25-letni Łukasz B., oskarżony o zabójstwo 3-letniej Hani z Kłodzka, przebywa w tymczasowym areszcie. W sieci pojawiło się nagranie, na którym słychać krzyki innych więźniów, którzy mieli zgotować mężczyźnie piekło. Na materiale słyszymy m.in. "Je**ć k***ę", "Powieś się, k***a!" Według lokalnych mediów, groźby te kierowane są właśnie pod adresem Łukasza B.

Śmierć 3-letniej Hani z Kłodzka wstrząsnęła całą Polską. Dziewczynka zmarła pod koniec lutego w szpitalu. Prokuratura Okręgowa w Świdnicy zawnioskowała o tymczasowy areszt dla 25-letniego Łukasza B., który wraz z matką 3-letniej Hani z Kłodzka, jest podejrzany o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem i zabójstwo dziecka.

Na temat tragedii, która spotkała dziecko z ręki rodziców wypowiedział się prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Konkubent przyznał, że pobił trzyletnią Hanię z Kłodzka. Dziewczynka miesiącami była bita i przechodziła piekło. Ostatniego dnia jej życia, sprawca silnie kopnął dziecko w brzuch. Za takie bestialstwo prokurator będzie się domagać najsurowszej kary - napisał Ziobro na Twitterze.

Śmierć 3-letniej Hani z Kłodzka. Więźniowie zgotowali Łukaszowi B. piekło

Z ustaleń śledztwa wynika, iż matka umieściła dziecko pod prysznicem z zimną wodą po tym, gdy "zrobiło siku w łóżeczku". Dziewczynka miała przebywać pod zimną wodą od trzech do pięciu minut. Zaczęła wymiotować, słabnąć i wykazywać oznaki nieprzytomności. Wtedy wezwano pogotowie ratunkowe. Mimo reanimacji 3-latki nie udało się uratować.

Ziobro informował, że to nie wychłodzenie z powodu polewania zimną wodą było przyczyną śmierci dziecka. "Sekcja zwłok wykazała, że dziewczynka została ciężko pobita. Poleciłem zatrzymać także ojca dziecka i postawić obu rodzicom zarzuty zabójstwa i znęcania się ze szczególnym okrucieństwem" – napisał minister sprawiedliwości, prokurator generalny.

Portal Doba.pl opublikował w sieci nagranie z zakładu karnego w Kłodzku. Na nagraniu słychać wulgarne krzyki i groźby, które miały być kierowane pod adresem Łukasza B. Na materiale słyszymy m.in. "Je**ć k***ę", "Powieś się, k***a!" Według ustaleń lokalnego portalu, inni więźniowie mieli zgotować 25-latkowi istne piekło.

RadioZET.pl/ Fakt.pl/ Doba.pl/ PAP