Zamknij

Klub Kukiz'15 chce podwyższenia kwoty wolnej od podatku do 30 tys. złotych

Redakcja
20.06.2017 21:36
Klub Kukiz'15 chce podwyższenia kwoty wolnej od podatku do 30 tys. złotych
fot. Facebook

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka poinformował na konferencji prasowej, że klub Kukiz'15 chce zwiększenia kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych.

Zagłosuj

Czy podwyższenie kwoty wolnej od podatku to dobry pomysł?

Liczba głosów:

Tyszka uważa, że taka kwota będzie najbardziej uczciwa wobec społeczeństwa. 30 tys. złotych jest bowiem kwotą, od której posłowie nie muszą płacić podatku. – Uważamy, że taka nierówność jest skandalem i wyjątkowo bezczelnym przejawem partiokracji.

Obniżenie kwoty wolnej od podatku

To nie pierwszy raz, gdy członkowie klubu Kukiz’15 mówią o obniżeniu kwoty wolnej od podatku w Polsce. W 2016 roku złożyli nawet w Sejmie projekt zrównujący posłów z pozostałymi obywatelami, jednak żadna z partii nie chciała go poprzeć. – Nasz projekt został jednak zamrożony przez PiS w komisji finansów. Konkretnie przez przewodniczącego komisji, posła Jacka Sasina. Ani PiS, ani żadna inna partia nie chce naszego projektu poprzeć. Przyzwyczaili się do przywilejów – komentował rzecznik klubu Jakub Kulesza.

"Poniedziałki Wolności"

Projekt zwiększenia kwoty wolnej dla obywateli jest jedną z inicjatyw w ramach „Poniedziałków Wolności”. Posłowie klubu Kukiz’15 chcą w ten sposób zwracać uwagę na atrakcyjność projektów propagujących postawy wolnościowe zarówno w gospodarce, jak i w życiu społecznym.

Zobacz także

RadioZET.pl/rp.pl/PAP/strz