Posłowie Nowoczesnej przechodzą do PO. Jest nowa nazwa klubu parlamentarnego

Redakcja
05.12.2018 16:39
Posłowie Nowoczesnej przechodzą do PO. Jest nowa nazwa klubu parlamentarnego
fot. PAP

Klub PO przez aklamację przyjął nową nazwę Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska. Do klubu dołączyło siedmiu posłów Nowoczesnej, a jego wiceprzewodniczącymi zostali Kamila Gasiuk-Pihowicz i Marek Sowa. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wcześniej w środę prezydia klubów PO i Nowoczesnej podjęły uchwały, w których opowiedziały się za utworzeniem wspólnego klubu Koalicji Obywatelskiej. Jednak przyjęta przez władze klubu Nowoczesnej uchwała została odrzucona przez klub N.

- Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska ma być początkiem integracji całego środowiska Koalicji Obywatelskiej. Zaproszenie dla pozostałych członków Nowoczesnej, w tym dla Katarzyny Lubnauer jest aktualne - liczymy na pozytywną odpowiedź - powiedział poseł Sławomir Neumann. 

Jak dodał, początkiem tej integracji jest przyjęcie do nowego klubu siedmiu posłów Nowoczesnej, którzy chcą - jak wskazał - razem "integrować środowisko Koalicji Obywatelskiej, kluby w parlamencie, w sejmikach, w radach powiatów, radach miast czy gmin".

RadioZET.pl/PAP/DG