Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Posłowie Nowoczesnej przechodzą do PO. Jest nowa nazwa klubu parlamentarnego

05.12.2018 16:39
xxx wiadomosci

Klub PO przez aklamację przyjął nową nazwę Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska. Do klubu dołączyło siedmiu posłów Nowoczesnej, a jego wiceprzewodniczącymi zostali Kamila Gasiuk-Pihowicz i Marek Sowa. 

Posłowie Nowoczesnej przechodzą do PO. Jest nowa nazwa klubu parlamentarnego fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wcześniej w środę prezydia klubów PO i Nowoczesnej podjęły uchwały, w których opowiedziały się za utworzeniem wspólnego klubu Koalicji Obywatelskiej. Jednak przyjęta przez władze klubu Nowoczesnej uchwała została odrzucona przez klub N.

- Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska ma być początkiem integracji całego środowiska Koalicji Obywatelskiej. Zaproszenie dla pozostałych członków Nowoczesnej, w tym dla Katarzyny Lubnauer jest aktualne - liczymy na pozytywną odpowiedź - powiedział poseł Sławomir Neumann. 

Jak dodał, początkiem tej integracji jest przyjęcie do nowego klubu siedmiu posłów Nowoczesnej, którzy chcą - jak wskazał - razem "integrować środowisko Koalicji Obywatelskiej, kluby w parlamencie, w sejmikach, w radach powiatów, radach miast czy gmin".

RadioZET.pl/PAP/DG 

Oceń