Zamknij

Kłusownik dobijał psa w sidłach. To cud że przeżył, służby szukają oprawcy

25.11.2019 10:38
Pies
fot. Pixabay

Trwają poszukiwania osoby, która w brutalny sposób potraktowała psa. Zwierzę wpadło w sidła w lesie pod Brzegiem Dolnym. Na jego widok kłusownik zaczął dobijać zwierzę uderzeniami w głowę. Zwierzak przeżył, zdołał też wyrwać się z pułapki. Zajęli się nim weterynarze, a służby poszukują sprawcy przemocy.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do

Pies wpadł przypadkiem w sidła w lesie pod Brzegiem Dolnym. Najprawdopodobniej kłusownik próbował go dobić, zamiast mu pomóc. Owczarek niemiecki był opleciony linką przez ok. dwa tygodnie.

Zobacz także

Gdy kłusownik zobaczył psa, wcale mu nie pomógł. Miał uderzyć zwierzę w głowę wiele razy ostrym narzędziem. To cud, że pies przeżył. Wyrwał się też z pułapki, zapewne dzięki temu, że ktoś przeciął linkę. Zwierzę dotarło do domu, później zajęli się nim weterynarze Joanna i Artur Różyccy. Proszą o kontakt wszystkich, którzy mają wiedzę w sprawie rannego psa.

Zobacz także

W poszukiwania sprawcy przemocy zaangażował się też Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt. Weterynarze zamieścili w sieci zdjęcia rannego psa. Przestrzegamy, są one drastyczne, tylko dla osób o mocnych nerwach. Poniżej publikujemy jedyne ze zdjęć "bez filtra", które udostępnili na Facebooku weterynarze Joanna i Artur Różyccy.

ranny piesio
fot.

RadioZET/BC