Zamknij

Lekarka nocnej pomocy zakażona koronawirusem. Szpital: Zakaziła się od pacjenta

17.03.2020 18:09
Knurów koronawirus
fot. PAP

Lekarka z Knurowa, u której zdiagnozowano koronawirusa, pracowała w gabinecie zanim poddała się kwarantannie. W szpitalu na Śląsku przekonują, że zaraziła się od jednego z pacjentów. Wszyscy, którzy mieli kontakt z zakażoną lekarką, zostali "zgłoszeni do sanepidu".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus na Śląsku wykryto u jednej z lekarek w Knurowie – informuje „Dziennik Zachodni”. Jak podała rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska, lekarka miała zakazić się od kobiety, która zgłosiła się do szpitala po niedawnym przyjeździe z Hiszpanii.

Jako że kobieta przebywała już na kwarantannie domowej i postąpiła zgodnie z wytycznymi sanepidu, po przebadaniu pacjentki i pobraniu próbek lekarz zdecydował, że pacjentka może pozostać w domu na czas leczenia

- wyjaśnia rzeczniczka wojewody.

Dziennik Zachodni podał, że lekarka nie od razu zgłosiła się do szpitala, a po powrocie z zagranicy przyjmowała pacjentów w ramach nocnej pomocy. Po tych doniesieniach do sprawy odniósł się szpital w Knurowie. Na facebook’owym profilu szpitala czytamy, że lekarka dochowała procedur, a koronawirusem miała zakazić się od jednego z pacjentów.

Pani doktor została prawdopodobnie zakażona przez jednego z pacjentów w trakcie pełnienia dyżuru w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Przypuszczalnie pacjent ten mógł być pierwszym pacjentem z koronawirusem na terenie szpitala. Jego dane zostały przekazane policji oraz sanepidowi

- napisali przedstawiciele szpitala.

I zastrzegli, że "pacjenci i personel, którzy mieli bezpośredni kontakt z panią doktor, zostali zgłoszeni do sanepidu". Zostali poddani kwarantannie do 29 marca 2020 roku.

We wtorek liczba zakażonych nowym koronawirusem wzrosła w woj. śląskim do 23. Chorzy przebywają w szpitalach Raciborzu, Cieszynie, Zawierciu, Chorzowie, Częstochowie i Tychach i na domowych kwarantannach.

RadioZET.pl/PAP