Poważny pożar w kopalni. Płonie taśmociąg do płukania węgla

28.08.2019 20:43
Poważny pożar w kopalni. Płonie taśmociąg do płukania węgla
fot. Printscreen/Facebbok - Miejska. Autor: Artur Litwin

Ogień objął budynek płuczki na terenie kopalni KWK Knurów-Szczygłowice (województwo śląskie) w środę wieczorem. W akcji gaśniczej uczestniczy kilkanaście zastępów straży pożarnej. Strażacy informują, że sytuacja jest "bardzo rozwojowa”. Na razie nie ma informacji o poszkodowanych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na terenie kopalni , około godziny 19.00 wybuchł pożar płuczki, czyli taśmociągu służącego do płukania węgla – informuje portal rybnik.dlawas.info. Jak z kolei podaje Dziennik Zachodni, na miejsce zdarzenia przyjechało 17 zastępów straży pożarnej.

Zobacz także

Sytuacja nie jest opanowana i wygląda groźnie. Opary gęstego, czarnego dymu unoszące się nad kompleksem kopalni, widoczne są z daleka.

Zobacz także

"Sprawa jest bardzo rozwojowa"

O szczegółach akcji poinformował dziennikarzy Dziennika Zachodniego bryg. Dariusz Mrówka, z gliwickiej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. - Zgłoszenie otrzymaliśmy o 18.49. Na miejscu jest 17 zastępów straży pożarnej. Sprawa jest bardzo rozwojowa – oznajmił.

Płonący budynek płuczki jest wysoki w związku z czym strażacy używają pojazdów gaśniczych wyposażonych w drabiny, z których kontynuowana jest akcja gaszenia płomieni. W czynnościach tych bierze udział również specjalna grupa gaśnicza z Katowic – podaje dziennik.

Zobacz także

Na razie ma żadnych informacji o osobach poszkodowanych. Jak informują lokalne media, z budynku ewakuowano kilkadziesiąt osób.

 

RadioZET.pl/Facebook/Dziennik Zachodni/miejska.pl/rybnik.dlawas.ino/iknorow.pl