Zamknij

Polsat News: Marsz Koalicji Europejskiej w sobotę 18 maja

Redakcja
15.05.2019 11:50
Donald Tusk
fot. East News

Donald Tusk weźmie udział w zaplanowanym na sobotę 18 maja w Warszawie marszu Koalicji Europejskiej. O demonstracji, szacowanej nawet na 50 tys. osób poinformował Polsat News, powołując się na źródła w Platformie Obywatelskiej i Komitecie Obrony Demokracji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

O wydarzeniu jednoczącym środowisko KO mówił już pod koniec kwietnia lider Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna. Dziś dopinanie są szczegóły marszu od strony organizacyjnej.

Polsat News podaje, że w zgromadzeniu może wziąć udział nawet 50 tys. ludzi. Wśród uczestników pojawi się m. in. przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Obecność byłego premiera potwierdził na Twitterze sekretarz Komitetu Obrony Demokracji, Jarosław Marciniak.

Widzimy się w sobotę na marszu, w tym roku w wyjątkowym towarzystwie. Donald Tusk weźmie również udział!

Jarosław Marciniak z zarządu KOD

Majowe marsze są organizowane od 2016 roku przez Platformę Obywatelską. W tym roku zbiegają się z gorącym finiszem kampanii Koalicji Europejskiej przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Demonstracja rozpocznie się na ulicy Marszałkowskiej. Uczestnicy przejdą następnie z placu Bankowego na plac Konstytucji.

W sobotę na marszu pojawią się liderzy z KO. Poza liderem PO Grzegorzem Schetyną w wydarzeniu mają wziąć udział Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), Włodzimierz Czarzasty (SLD), Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna) oraz Małgorzata Tracz i Marek Kossakowski z Zielonych.

Zobacz także

Marsz ma być nie tylko wyrazem politycznej manifestacji Koalicji Europejskiej. W demonstracji swój udział zadeklarowali przedstawiciele protestujących grup zawodowych, m.in. nauczyciele, rolnicy i niepełnosprawni. 

- Ten marsz adresujemy do wielu środowisk. Liczymy na to, że będzie to powszechny, szeroki marsz, który pokaże, że Polacy są za Europą i przeciwko pełzającemu polexitowi - powiedział dla Polsat News Piotr Borys, poseł PO, jeden z z organizatorów marszu.

RadioZET.pl/Polsat News